Kariera dla inżyniera

2009-03-17 16:39

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, 24-25 marca 2009 roku odbędą się 16. Inżynierskie Targi Pracy organizowane przez Stowarzyszenie Studentów BEST.

Ich celem jest umożliwienie studentom kontaktu z przyszłymi pracodawcami i zapoznanie z aktualną sytuacją na rynku pracy. Na tegoroczne Targi organizatorzy zaprosili firmy polskie i międzynarodowe, działające m.in. w branżach telekomunikacji, energetyce, konsultingu, chemicznej, budowlanej, bankowości oraz spółki nowych technologii.

Studenci ostatnich lat oraz absolwenci będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami działów kadr. Pogłębienie wiedzy o kolejnych etapach rekrutacji zwiększa szanse na zdobycie wymarzonego etatu.
W tym roku podczas Targów odbędą się również zupełnie bezpłatne, profesjonalne warsztaty. Dzięki nim studenci uzyskają wiele interesujących i pomocnych informacji: jak zrobić dobre pierwsze wrażenie nie tylko na rozmowie kwalifikacyjnej, jak efektywnie szukać pracy, aktywnie słuchać, być asertywnym, zaplanować swoją karierę, nawet jeśli jesteś studentem I lub II roku oraz jak radzić sobie ze stresem i budować pewność siebie.

Przy okazji targów odbywa się plebiscyt  Firma dla Inżyniera. Jest to badanie mające na celu wyłonienie firmy, którą studenci Politechniki Warszawskiej najchętniej widzieliby jako swojego pracodawcę. Firmą dla Inżyniera roku 2008 został Samsung Electronics.
W edycji 2009 pracodawcą dla inżyniera roku został IBM Polska Sp.zo.o.  Wyboru dokonali studenci biorący udział w Programie CEL: INŻYNIER. Plebiscyt nie mierzy popularności, ale zaangażowanie w rekrutację najlepszych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej