Kärcher World Meeting 2009

2009-08-17 16:50
Kärcher World Meeting 2009 - po raz pierwszy w Polsce
Autor: Kärcher Sp. z o.o. Kärcher World Meeting 2009 - po raz pierwszy w Polsce

Kärcher World Meeting odbywa się co roku latem w różnych zakątkach świata, tam gdzie prężnie działają krajowe przedstawicielstwa firmy. Spotkanie szefów wszystkich przedstawicielstw producenta urządzeń czyszczących, po raz pierwszy w historii firmy odbyło się tym razem w Polsce – w Krakowie.

Światowy turniej piłki nożnej w podkrakowskich Skotnikach
Autor: Kärcher Sp. z o.o. "Światowy turniej piłki nożnej" w podkrakowskich Skotnikach

Wybór Krakowa na miejsce tegorocznego spotkania (27-30 lipca 2009) to nie tylko wyróżnienie dla Kärcher Sp. z o.o., ale i okazja, by promować Polskę wśród przedstawicieli producenta z ponad 190 krajów. A jest to grupa znacząca, bo Kärcher zatrudnia obecnie 7000 pracowników i oferuje ponad 2000 produktów. Szczyci się 1000 patentów i rozwiązań innowacyjnych. Produkty Kärcher, których 85% nie ma jeszcze 5 lat, są sprzedawane w ponad 40 000 punktów sprzedaży na całych świecie. Wśród uczestników światowego spotkania nie zabrakło specjalnych gości - Johanessa Kächera, Sobiesława Zasady, Stanisława Kracika – Burmistrza Niepołomic.

Zarząd firmy macierzystej Alfred Kärcher GmbH – organizator Kärcher World Meeting - zdecydował, iż miejscem światowych konferencji będzie Kraków (w tym Sala Obrad zabytkowego krakowskiego Magistratu) i Niepołomice (Zamek Królewski ufundowany tu przez króla Kazimierza Wielkiego). To w tych miejscach odbyły się najważniejsze konferencje podsumowujące wyniki za rok 2008 i przedstawiające plany działań na kolejne lata (w tym prezentację nowych urządzeń i rozwiązań technologicznych).

Goście Kärcher World Meeting 2009, mieli również czas, by odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, zjechać do Kopalni Soli w Wieliczce, zwiedzić ogród Muzeum Archeologicznego w Krakowie u podnóża Wawelu, a także rozegrać "światowy turniej piłki nożnej" w podkrakowskich Skotnikach. Czas pozostały pomiędzy licznymi zaplanowanymi atrakcjami, zapełniły dokładnie uroki krakowskiego Starego Miasta z Rynkiem Głównym, Sukiennicami i Wieżą Ratuszową - 10 lat temu wyczyszczoną technologią opracowaną specjalnie w tym celu przez firmę Kärcher.

W pierwszym dniu spotkania rozstrzygnięto konkursy na najlepszą firmę Kärcher na świecie w roku 2008. Została nią Kärcher Sp. z o.o. (16 lat na rynku) z siedzibą w Krakowie. To już 6 takie wyróżnienie polskiej firmy i, co zasługuje na szczególną uwagę – uzyskiwane kolejno, rok za rokiem, w ostatnich trzech latach. Miejmy nadzieję, że obecny światowy kryzys nie zmieni zasadniczo tej dobrej passy… Tym bardziej, że w kolejnych miesiącach Kärcher wprowadza najnowsze rozwiązania np. w nawadnianiu ogrodów czy czyszczeniu parą. Podobno nie zabraknie też nowości dla profesjonalistów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej