To już szósta taka inwestycja na Mazowszu

2009-09-19 10:00
Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w miejscu przyszłego węzła Modlińska (17 września, 2009)
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w miejscu przyszłego węzła "Modlińska" (17 września, 2009)

Oficjalne, 17 września br. rozpoczęła się modernizacja drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła Modlińska do węzła Piłsudskiego w Markach. W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w miejscu przyszłego węzła "Modlińska", rozpoczynającej I etap przebudowy drogi krajowej nr 8, uczestniczyli: minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek oraz przedstawiciele władz samorządowych i GDDKiA, m.in. szef warszawskiego oddziału Wojciech Dąbrowski.

W swoim wystąpieniu minister Cezary Grabarczyk podkreślił, iż przebudowa drogi krajowej nr 8 w Warszawie, oprócz budowy obwodnic: Mińska Mazowieckiego, Mszczonowa, Serocka, Żyrardowa i budowy dróg ekspresowych S2 i S79, jest szóstą wielką inwestycją w infrastrukturę drogową na Mazowszu, która rozpoczęła się w ostatnich dwóch miesiącach.

Droga krajowa nr 8 zostanie zmodernizowana do parametrów drogi ekspresowej (dwie jezdnie po trzy pasy ruchu). Długość przebudowywanej trasy wynosi 7,1 km.

Kontrakt zawarty z firmą J&P – AVAX SA, o wartości 869 mln zł, zostanie wykonany do 11 kwietnia 2012 roku. W ramach inwestycji zostaną wykonane:

  •  5 węzłów drogowych (Marywilska, Łabiszyńska, Nowo-Wincentego, Ikea, Piłsudskiego); 
  • sieć dróg zbiorczo-rozprowadzających; 
  • ciągi piesze i rowerowe; 
  • przepusty drogowe; 
  • przebudowa sieci telekomunikacyjnych, sieci energetycznych, instalacji wodno-kanalizacyjnej; 
  • budowa urządzeń odwadniających;
  • budowa urządzeń ochrony środowiska: ekranów pionowych o wys. 4,0-8,0 m (na długości ok. 6,5 km); ekranów zagiętych o wys. 5,0-8,0 m (na długości ok. 3,3 km) - od węzła Marywilska do ul. Św. Wincentego; ekranów półtunelowych o wys. ok. 5 m (na długości ok. 2,5 km), od węzła Marywilska do węzła Łabiszyńska; środków ochrony wód powierzchniowych i podziemnych (rowów trawiastych, separatorów); pasów zieleni;
  • budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej