Już po CEPIFie

2008-05-21 14:30

Jak co roku targi CEE Property & Investment Fair (CEPIF) organizowane przez redNet Media przyciągnęły wielu międzynarodowych i krajowych inwestorów. Nowością było niemal zdominowanie powierzchni wystawienniczej przez Urzędy Miast. Podczas targów można było skorzystać z oferty seminaryjnej oraz uczestniczyć w konferencjach. Pierwszego dnia targów rozstrzygnięto konkurs na najlepsze projekty Europy Środkowo-Wschodniej.

Targi CEE Property & Investment Fair odbyły się 14 i 15 maja br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. "W tym roku świętujemy piątą edycję CEPIF, które w ciągu tych 5 lat weszły do pierwszej ligi targów rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej" - mówi Magdalena Serwatko, prezes firmy redNet Media.

 

 
Podczas targów odbywał się cykl konferencji i seminariów. W pierwszym dniu dominowały tematy dotyczące nieruchomości handlowych. Swoją prezentację miała m.in. Polska Rada Centrów Handlowych. Drugiego dnia goście mogli dowiedzieć się, z czym wiąże się zagadnienie zrównoważonego rozwoju i jak skutecznie wdrażać tę koncepcję na etapie projektowania i realizacji inwestycji. Na przykładzie metody BREEAM zaprezentowano sposób oceny budynków pod kątem ich wpływu na środowisko. Prezentowana metoda pozwala na przypisanie punktów w 7 kategoriach (m.in. wykorzystanie terenu i ekologia, zdrowie i samopoczucie, zanieczyszczenie). Punkty przekładają się natomiast na ocenę końcową. W Wielkiej Brytanii już ponad 116 tys. obiektów uzyskały certyfikaty BREEAM, a ponad 714 tys. jest zarejestrowanych w programie.

Mimo, że temat prezentacji dotyczył oceny projektów zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej, uczestnicy panelu dyskusyjnego skupili się głównie na inwestycjach realizowanych poza granicami Polski. "Zrównoważony rozwój jest dla inwestorów nie tyle wyzwaniem, co tak naprawdę szansą" - uważa Bogdan Goławski z Orco Group. Udział w tym panelu wzięli m.in. Graham Reece (ProLogis), Jan Zabierzewski (Arup), David Lawrence (AIG/Lincoln) oraz Martin Earl (Waterman International).

Zaś seminaria pierwszego dnia CEPIF zostały podzielone na część dotyczącą nieruchomości mieszkalnych, biurowych, handlowych oraz magazynowych. Drugiego dnia, w ślad z tematami konferencji, seminaria dotyczyły m.in. zrównoważonego rozwoju, perspektyw dla inwestorów, a także EURO 2012. Na pytania gości odpowiadali przedstawiciele firm - największych graczy na rynku nieruchomości.

Podczas targów został rozstrzygnięty konkurs CEPIF & International Herald Tribune CEE Best Project Awards 2008. Nagrody CEPIF przyznawane po raz trzeci w całej historii targów są organizowane przez redNet we współpracy z pismem The International Herald Tribune. Zwycięzców wyłoniono dzięki głosowaniu przeprowadzonemu wśród uczestników dwudniowego wydarzenia. Spośród 37 nominacji przyznano nagrody w 7 kategoriach:

> Centrum handlowe - zwycięzca: Galeria Askana

> Biurowiec - zwycięzca: International Business Center II

> Inwestycja mieszkaniowa - zwycięzca: Przy Bernardyńskiej Wodzie

> Hotel - zwycięzca: Andersia Tower

> Rewitalizacja - zwycięzca: Muzeum Powstania Warszawskiego

> Magazyn/centrum dystrybucyjne - zwycięzca: Panattoni Park Łódź

> Projekt wielofunkcyjny - zwycięzca: Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar

Patronem medialnym targów CEPIF był m.in. serwis Muratorplus.pl oraz katalog Inwestycje Budowlane-murator.

GALERIA:

 

 

 

 

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej