Jubileuszowa BUDMA oficjalnie otwarta!

2011-01-12 16:44
Minister Cezary Grabarczyk otwiera Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2011
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Minister Cezary Grabarczyk otwiera Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA (11 stycznia 2011, Poznań).

- Budować chcemy dużo - budować chcemy dobrze. Ponad 84 tysiące umów kredytowych podpisanych w ramach programu "Rodzina na Swoim" to efekt wspierania przez rząd budownictwa mieszkaniowego. Miliardy złotych rokrocznie przeznaczamy na budowy dróg, rozwój linii kolejowych, modernizację lotnisk. Negocjujemy z Unią Europejską finansowanie inwestycji infrastrukturalnych po 2015 r., gdyż w naszym przekonaniu bez ich dalszego rozwoju nie może być mowy o zrealizowaniu celów określonych w ramach polityki spójności - powiedział 11 stycznia 2011 r. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk na otwarciu XX edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma w Poznaniu.

Minister Cezary Grabarczyk na stoisku Ministerstwa Infrastruktury podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2011
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Minister Cezary Grabarczyk na stoisku Ministerstwa Infrastruktury podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA (11 stycznia 2011, Poznań).

Dwudziestolecie istnienia największych targów budownictwa w Europie Środkowo-Wschodniej, jakimi są targi BUDMA zbiega się z jubileuszem 90-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z tej okazji minister C. Grabarczyk na ręce prezesa MTP Andrzeja Byrta przekazał symboliczną statuetkę - nagrodę ministra infrastruktury w uznaniu zasług w promowaniu polskiego budownictwa. Gratulacje dla uczestników oraz Zarządu Targów wystosował także Prezydent RP Bronisław Komorowski, którego list odczytał sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Olgierd Dziekoński. Osoby szczególnie zasłużone dla budownictwa wielkopolskiego zostały w trakcie uroczystości otwarcia uhonorowane odznaczeniami państwowymi i resortowymi, a także okolicznościowymi medalami. Minister Cezary Grabarczyk oraz podsekretarz stanu Piotr Styczeń zostali wyróżnieni przez Zarząd Targów okolicznościowym medalem 90-lecia MTP.

Zobacz koniecznie: Jubileuszowa BUDMA jeszcze większa!

Minister Cezary Grabarczyk zainaugurował Dni Inżyniera Budownictwa, tradycyjnie organizowane podczas BUDMY przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. W swoim wystąpieniu przedstawił zebranym plany legislacyjne resortu dotyczące infrastruktury. Wyraził nadzieję na szybkie zakończenie prac nad nowelizacją ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym oraz na zajęcie przez Trybunał Konstytucyjny stanowiska wobec nowelizacji ustawy prawo budowlane, znoszącej w szeregu przypadków wymóg ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Minister zapoznał się z ekspozycjami targowymi i rozmawiał z wystawcami. Na stoisku Ministerstwa Infrastruktury odpowiadał na pytania dziennikarzy. Pobyt na Targach minister Cezary Grabarczyk zakończył wizytą na stoiskach firm nagrodzonych w tym roku Złotym Medalem MTP.

W tym roku razem z Budmą odbywają się targi Centrum Budownictwa Sportowego i Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech. Tematem przewodnim targów Budma 2011 jest "Zrównoważone budownictwo - energooszczędność, innowacyjność, bezpieczeństwo".

Prezentowane są ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, specjalistyczne konferencje, a także blisko półtora tysiąca firm przedstawiających na stoiskach swoją najnowszą ofertę dla budownictwa. W tegorocznych targach uczestniczą przedstawiciele 33 krajów w tym 3 stoiska narodowe. Tematyka targów obejmuje wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej