Jubileusz Seleny

2007-03-23 10:46

W tym roku mija piętnasta rocznica istnienia producenta uszczelniaczy. Początkowo niewielka firma handlowa, w ciągu kilku lat dołączyła do grona podmiotów międzynarodowych, z wysokozaawansowanym zapleczem produkcyjnym.

Obecnie przedsiębiorstwo jest czwartym co do wielkości producentem poliuretanowych pian montażowych na świecie z zatrudnieniem sięgającym ponad 700 osób. Produkty dostarcza do ponad 50 krajów na 4 kontynentach. Produkuje je 7 zakładów, a sprzedaż jest prowadzona przez 14 spółek handlowych zlokalizowanych m.in. w Brazylii, Finlandii, Kazachstanie, Korei Południowej, w Niemczech, Polsce, Rosji i USA. 1 stycznia 2007 roku rozpoczęła działalność Selena Bulgaria Ltd.

W Polsce firma posiada ponad 30-proc. udział w rynku pian poliuretanowych i uszczelniaczy. Oprócz tego w jej ofercie znajdują się silikony, kleje, a także środki do impregnacji drewna oraz inne produkty chemii budowlanej. W ubiegłym roku poszerzyła swoją ofertę o systemy ociepleń budynków Tytan EOS.

W ciągu 15 lat swojej działalności firma została uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. Godłem Teraz Polska i tytułem Budowlanej Marki Roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej