Jedyna taka aukcja maszyn budowlanych w Polsce

2008-10-31 15:45

Największy na świecie dom aukcyjny maszyn budowlanych - Ritchie Bros. - przeprowadzi swoją pierwszą aukcję w Polsce. Jednodniowa aukcja publiczna bez ceny minimalnej odbędzie się 14 listopada 2008 roku w Sosnowcu. UWAGA: aukcja dostępna dla publiczności!

Na aukcji zostanie wystawiony szeroki wybór najnowszych modeli koparek i innego rodzaju sprzętu budowlanego firmy mającej swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii - H.E. Services (Plant Hire) Ltd. oraz innych firm. Jak w przypadku każdej aukcji Ritchie Bros., aukcja w Katowicach będzie aukcją bez ceny minimalnej, czyli nie będzie cen wywoławczych czy minimalnych kwot przy składaniu ofert. Każdy sprzęt zostanie sprzedany oferentowi proponującemu najwyższą stawkę w dniu aukcji, bez względu na cenę.

Firma Ritchie Bros. przeprowadza aukcje bez ceny minimalnej już od 1958 roku i działa w ponad 25 krajach na całym świecie.
"Ogromnie cieszymy się, iż możemy wprowadzić w Polsce metody aukcji bez ceny minimalnej oraz zaoferować je nabywcom i sprzedawcom maszyn budowlanych" - mówi Brian Butzelaar, manager oddziału firmy Ritchie Bros. - "Od otwarcia w Polsce naszego oddziału w 2005 roku, zaobserwowaliśmy rosnącą liczbę polskich klientów, dlatego też zrozumiałe jest, iż organizujemy tutaj aukcję - jest to nasza pierwsza aukcja w Polsce. Wielu spośród naszych klientów podróżuje do różnych części świata, aby osobiście wziąć udział w naszych aukcjach, ale co ciekawe - coraz więcej osób również uczestniczy w naszych aukcjach poprzez Internet w czasie rzeczywistym. Zorganizowanie aukcji w Polsce zwiększy dostęp polskich nabywców oraz sprzedawców do międzynarodowego rynku maszyn budowlanych".

H.E. Services od połowy lat 90. kupuje i sprzedaje maszyny współpracując z Ritchie Bros. Pośród ponad 180 maszyn wystawionych na katowicką aukcję znajdą się: koparki (od 1 do 45 ton), wozidła technologiczne, koparko-ładowarki oraz teleskopowe wózki widłowe. "Mieliśmy w naszej flocie nadmiar nowych, dobrze utrzymanych maszyn, które doskonale nadają się na polski rynek, dlatego też zdecydowaliśmy się sprzedać je podczas najbliższej aukcji" - mówi Hugh Edeleanu, prezes H. E. Services. - "Poddajemy nasz sprzęt okresowym badaniom kontrolnym, tak więc zainteresowani kupcy biorący udział w aukcji mogą być pewni, iż składają ofertę na dobrze utrzymany i serwisowany sprzęt w cenie, jaką są w stanie zapłacić. Nie wiemy, za jaką kwotę sprzęt zostanie sprzedany, gdyż będzie to aukcja bez cen minimalnych. Ale wiemy, że każda maszyna zostanie sprzedana w dniu aukcji za sprawiedliwą cenę rynkową".
Do oferty aukcji wciąż dodawane są maszyny. Właściciele maszyn mogą kontaktować się z miejscem aukcji w Katowicach, dzwoniąc pod numer: +48 12 659 30 40, w celu omówienia szczegółów dotyczących sprzedaży ich dodatkowego sprzętu w dniu 14 listopada 2008 roku. Ponadto zainteresowani nabywcy mogą wziąć udział w aukcji przez Internet w czasie rzeczywistym, korzystając z usługi składania ofert online "rbauctionBid-Live". Nowi oferenci korzystający z usługi składania ofert online powinni zarejestrować się na stronie http://www.rbauction.com/ ok. 3-4 dni przed rozpoczęciem aukcji.

Szczegóły dotyczące aukcji:

- miejsce: Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec, Polska (tel. do miejsca aukcji: +48 12 659 30 40)
- data i godzina aukcji: 09:00 piątek, 14 listopada 2008 r.
- aukcja jest otwarta dla publiczności - inspekcja maszyn rozpocznie się od środy, 12 listopada do rozpoczęcia sprzedaży, w godzinach od 8:00 do 17:00. Wcześniejsza rejestracja rozpocznie się 12 listopada i jest rekomendowana
- dodatkowe informacje dotyczące aukcji, szczegóły dotyczące maszyn oraz zdjęcia zamieszczone są na stronie internetowej firmy Ritchie Bros.

Ritchie Bros. - założona w 1958, roku Ritchie Bros. Auctioneers (NYSE oraz TSX:RBA) jest największą na świecie firmą zajmującą się organizowaniem aukcji maszyn budowlanych oraz sprzedaje więcej sprzętu nabywcom internetowym oraz tradycyjnym niż jakakolwiek inna firma na świecie. Ma ona ponad 110 biur w ponad 25 krajach świata, w tym 38 stałych placów aukcyjnych. Ritchie Bros. sprzedaje, poprzez aukcje bez cen minimalnych, szeroki asortyment używanych i nowych artykułów przemysłowych, w tym sprzętu, ciężarówek oraz innych artykułów używanych w budownictwie, transporcie, rolnictwie, górnictwie, leśnictwie oraz przemyśle żeglugowym i naftowym. Firma posiada swoją stronę internetową http://www.rbauction.com/ oraz jest sponsorem witryny internetowej "wiki" o maszynach budowlanych: http://www.ritchiewiki.com/.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej