Jedyna taka aukcja maszyn budowlanych w Polsce

2008-10-31 15:45

Największy na świecie dom aukcyjny maszyn budowlanych - Ritchie Bros. - przeprowadzi swoją pierwszą aukcję w Polsce. Jednodniowa aukcja publiczna bez ceny minimalnej odbędzie się 14 listopada 2008 roku w Sosnowcu. UWAGA: aukcja dostępna dla publiczności!

Na aukcji zostanie wystawiony szeroki wybór najnowszych modeli koparek i innego rodzaju sprzętu budowlanego firmy mającej swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii - H.E. Services (Plant Hire) Ltd. oraz innych firm. Jak w przypadku każdej aukcji Ritchie Bros., aukcja w Katowicach będzie aukcją bez ceny minimalnej, czyli nie będzie cen wywoławczych czy minimalnych kwot przy składaniu ofert. Każdy sprzęt zostanie sprzedany oferentowi proponującemu najwyższą stawkę w dniu aukcji, bez względu na cenę.

Firma Ritchie Bros. przeprowadza aukcje bez ceny minimalnej już od 1958 roku i działa w ponad 25 krajach na całym świecie.
"Ogromnie cieszymy się, iż możemy wprowadzić w Polsce metody aukcji bez ceny minimalnej oraz zaoferować je nabywcom i sprzedawcom maszyn budowlanych" - mówi Brian Butzelaar, manager oddziału firmy Ritchie Bros. - "Od otwarcia w Polsce naszego oddziału w 2005 roku, zaobserwowaliśmy rosnącą liczbę polskich klientów, dlatego też zrozumiałe jest, iż organizujemy tutaj aukcję - jest to nasza pierwsza aukcja w Polsce. Wielu spośród naszych klientów podróżuje do różnych części świata, aby osobiście wziąć udział w naszych aukcjach, ale co ciekawe - coraz więcej osób również uczestniczy w naszych aukcjach poprzez Internet w czasie rzeczywistym. Zorganizowanie aukcji w Polsce zwiększy dostęp polskich nabywców oraz sprzedawców do międzynarodowego rynku maszyn budowlanych".

H.E. Services od połowy lat 90. kupuje i sprzedaje maszyny współpracując z Ritchie Bros. Pośród ponad 180 maszyn wystawionych na katowicką aukcję znajdą się: koparki (od 1 do 45 ton), wozidła technologiczne, koparko-ładowarki oraz teleskopowe wózki widłowe. "Mieliśmy w naszej flocie nadmiar nowych, dobrze utrzymanych maszyn, które doskonale nadają się na polski rynek, dlatego też zdecydowaliśmy się sprzedać je podczas najbliższej aukcji" - mówi Hugh Edeleanu, prezes H. E. Services. - "Poddajemy nasz sprzęt okresowym badaniom kontrolnym, tak więc zainteresowani kupcy biorący udział w aukcji mogą być pewni, iż składają ofertę na dobrze utrzymany i serwisowany sprzęt w cenie, jaką są w stanie zapłacić. Nie wiemy, za jaką kwotę sprzęt zostanie sprzedany, gdyż będzie to aukcja bez cen minimalnych. Ale wiemy, że każda maszyna zostanie sprzedana w dniu aukcji za sprawiedliwą cenę rynkową".
Do oferty aukcji wciąż dodawane są maszyny. Właściciele maszyn mogą kontaktować się z miejscem aukcji w Katowicach, dzwoniąc pod numer: +48 12 659 30 40, w celu omówienia szczegółów dotyczących sprzedaży ich dodatkowego sprzętu w dniu 14 listopada 2008 roku. Ponadto zainteresowani nabywcy mogą wziąć udział w aukcji przez Internet w czasie rzeczywistym, korzystając z usługi składania ofert online "rbauctionBid-Live". Nowi oferenci korzystający z usługi składania ofert online powinni zarejestrować się na stronie http://www.rbauction.com/ ok. 3-4 dni przed rozpoczęciem aukcji.

Szczegóły dotyczące aukcji:

- miejsce: Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec, Polska (tel. do miejsca aukcji: +48 12 659 30 40)
- data i godzina aukcji: 09:00 piątek, 14 listopada 2008 r.
- aukcja jest otwarta dla publiczności - inspekcja maszyn rozpocznie się od środy, 12 listopada do rozpoczęcia sprzedaży, w godzinach od 8:00 do 17:00. Wcześniejsza rejestracja rozpocznie się 12 listopada i jest rekomendowana
- dodatkowe informacje dotyczące aukcji, szczegóły dotyczące maszyn oraz zdjęcia zamieszczone są na stronie internetowej firmy Ritchie Bros.

Ritchie Bros. - założona w 1958, roku Ritchie Bros. Auctioneers (NYSE oraz TSX:RBA) jest największą na świecie firmą zajmującą się organizowaniem aukcji maszyn budowlanych oraz sprzedaje więcej sprzętu nabywcom internetowym oraz tradycyjnym niż jakakolwiek inna firma na świecie. Ma ona ponad 110 biur w ponad 25 krajach świata, w tym 38 stałych placów aukcyjnych. Ritchie Bros. sprzedaje, poprzez aukcje bez cen minimalnych, szeroki asortyment używanych i nowych artykułów przemysłowych, w tym sprzętu, ciężarówek oraz innych artykułów używanych w budownictwie, transporcie, rolnictwie, górnictwie, leśnictwie oraz przemyśle żeglugowym i naftowym. Firma posiada swoją stronę internetową http://www.rbauction.com/ oraz jest sponsorem witryny internetowej "wiki" o maszynach budowlanych: http://www.ritchiewiki.com/.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej