Jeden most - jeden dźwig

2008-06-05 13:44
Jeden most - jeden dźwig
Autor: Gastel SA Jeden most - jeden dźwig

W nocy z 29 na 30 maja 2008 roku, Gastel SA przeprowadził operację demontażu całości mostu kolejowego o wadze 150 ton przy ul. Płochocińskiej w Warszawie. Demontaż odbył się przy pomocy największego w Polsce dźwigu gąsienicowego marki Herkules, należącego do spółki. Była to pierwsza tego typu "akcja" w Polsce - pierwszy raz most tych rozmiarów został podniesiony w całości przez jeden dźwig.

Demontaż mostu jest jednym z elementów realizowanej właśnie inwestycji, zakładającej przystosowanie trasy kolejowej Warszawa - Gdynia do prędkości przejazdu 200 km/h. Prace przy moście przy ul. Płochocińskiej zakładają remont i wzmocnienie mostu, przystosowujące go do prędkości 160 km/h.

"Aby możliwy był remont mostu, konieczne jest jego odciążenie, czyli podparcie we wszystkich 10 węzłach. Dawniej należałoby zamknąć drogę wodną i podeprzeć most o dno. Dziś, dzięki naszym dźwigom Herkules, można już most po prostu zestawić. Po zestawieniu most zostanie wyremontowany i ponownie wstawiony na miejsce. Dźwig, który zaangażowano do całej operacji to TEREX DEMAG CC 2500/1 o udźwigu 500 ton, największy dźwig tego typu w Polsce" - mówi Tomasz Kwieciński, prezes zarządu Gastel SA.

"Demontaż mostu kolejowego przy ul. Płochocińskiej to pionierska operacja, która może zmienić myślenie inżynierów i technologów odpowiedzialnych za duże projekty. Dla nas to także znakomita okazja by pokazać, jak kompleksowe i skomplikowane inwestycje potrafimy realizować. Liczymy na to, że będziemy w przyszłości realizować więcej tego typu projektów, szczególnie, że jesteśmy jedyną w Polsce firmą dysponującą odpowiednim do takiego przedsięwzięcia sprzętem" - zapewnia prezes.

Gastel SA jest firmą zarządzającą grupą kapitałową, specjalizującą się w usługach wynajmu dźwigów hydraulicznych, gąsienicowych i żurawi wieżowych oraz świadczeniem usług generalnego wykonawstwa obiektów telekomunikacyjnych i budowlanych, jest również producentem prefabrykatów strunobetonowych i żelbetowych. Obecnie spółka przygotowuje się do debiutu na GPW.

Demontażu całości mostu kolejowego.
Autor: Gastel SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej