Jakuszyce: Husqvarna Tour po raz szósty

2011-12-13 10:27
Wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour 2012
Autor: Husqvarna Wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour

Już po raz szósty odbędą się międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour. W wydarzeniu, które odbędzie się w styczniu 2012 roku, w Jakuszycach weźmie udział ponad 700 psów zaprzęgowych oraz 70 ekip z całego świata.

Wyścigi psich zaprzęgów to niezwykle widowiskowy, pełen pozytywnych emocji sport. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-8 stycznia 2012r., na trasie Biegu Piastów w Jakuszycach. Na starcie Husqvarna Tour 2012 staną najlepsi maszerzy (osoby prowadzące zaprzęg) z całego świata, z ponad 700 psami zaprzęgowymi.

- Żadne inne zawody w Europie nie cieszą się taką popularnością. Lista zgłoszeń uczestników została zamknięta na 5 tygodni przed rozpoczęciem zawodów, co jest ewenementem na skalę europejską. Cieszymy się, że pięć lat naszych wysiłków zostało docenionych przez najlepszych maszerów - komentuje Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy Husqvarna Tour.

Wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour 2012

Wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina bardzo widowiskowa. Historia wyścigów psich zaprzęgów sięga czasów gorączki złota na Alasce. Nie trzeba jednak jechać tak daleko żeby zobaczyć dziesiątki białych, puszystych malamutów i poczuć klimat fascynującej przygody. Najważniejszą cechą charakterystyczną dla ducha tej dyscypliny są ludzie i ich najlepsi przyjaciele – psy.

 - W żadnym innym sporcie nie ma tak specyficznego klimatu. Sport ten wręcz urasta do rangi sztuki, w której największe sukcesy odnosi się, jeśli istnieje silna więź pomiędzy psami i ich właścicielem. Ekipy czerpią niezwykłą radość z możliwości wspólnego ścigania się po zaśnieżonych trasach. Dlatego na zawody zapraszamy nie tylko zwolenników sportów zimowych, ale również miłośników psów i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas w pięknym miejscu, w nietypowy sposób – bez względu na wiek – powiedział Maciej Konieczny, sales manager dealer, firma Husqvarna Poland.

Konkurs w ramach zawodów Husqvarna Tour 2012

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu pocztówki wyścigów Husqvarna Tour! Jeśli masz ciekawe pomysły i jesteś kreatywny ten konkurs jest dla Ciebie! Ukaż atmosferę Husqvarna Tour - jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów! Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski.

Prace w formacie min. A4, wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 6 stycznia 2012r. na adres e-mail: jorlowska@compress.com.pl 
lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem „Konkurs-pocztówka”.
Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów, a 8 stycznia, podczas ceremonii zakończenia zawodów, odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.  

 Więcej

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej