Jakie zapotrzebowanie taka produkcja...

2007-09-20 17:19

Zaledwie po 4 latach od uruchomienia fabryki w Polsce, firma MAPEI podwoiła jej moce produkcyjne, tak że sięgną one teraz - na koniec 2007 roku - 250 000 ton wyrobów rocznie. Zwiększanie mocy odbyło się uroczyście na terenie fabryki w Gliwicach, w czym uczestniczyło 800 zaproszonych gości, a na ich czele właściciele firmy - włoska rodzina Squinzi.

Oficjalne uruchomienie nowej linii produkcyjnej i wyposażenie linii dotychczasowej o nowoczesną maszynę pakującą odbyło się 14 września. I to nie koniec zmian w fabryce. Linia do produkcji fug została w pełni zautomatyzowana. Robot o udźwigu 1500 kg jest w stanie bezbłędnie przygotowywać palety o różnej ilości warstw i różnej wielkości opakowań - zgodnie z zamówieniem klienta. Montaż trzech nowych maszyn pakujących zwiększył wydajność linii fug do 20 000 ton rocznie.
Podczas uroczystości otworzono również nowy magazyn wysokiego składowania - o powierzchni 6000 m2. By zapewnić ciągłość i terminowość realizacji zamówień, rozbudowano zaplecze załadunkowe - fabryka MAPEI może załadować teraz 100 samochodów dziennie.
Przy zakładzie otwarto też centrum szkoleniowe z profesjonalnie wyposażoną salą multimedialną na 50 osób. Równie atrakcyjnie przedstawia się nowy pomysł na edukację w terenie - samochód szkoleniowy dla wykonawców wyposażony w pełne zaplecze techniczne i cateringowe (12-tonowy wóz może w ciągu pół godziny przekształca się w małą salę szkoleniową, osłoniętą od wiatru i deszczu, z dwoma monitorami plazmowymi i zestawem pokazowych paneli szkoleniowych). Akcja samochodowa rusza jeszcze we wrześniu, a grafik szkoleń jest już wypełniony na 2 miesiące do przodu.

 

Przypomnijmy, że firma MAPEI mająca swą główną siedzibę w Mediolanie, jest jednym z liderów chemii budowlanej, specjalizuje się w produkcji klejów i mas szpachlowych do płytek, a od niedawna także systemów ociepleniowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej