Jakie zapotrzebowanie taka produkcja...

2007-09-20 17:19

Zaledwie po 4 latach od uruchomienia fabryki w Polsce, firma MAPEI podwoiła jej moce produkcyjne, tak że sięgną one teraz - na koniec 2007 roku - 250 000 ton wyrobów rocznie. Zwiększanie mocy odbyło się uroczyście na terenie fabryki w Gliwicach, w czym uczestniczyło 800 zaproszonych gości, a na ich czele właściciele firmy - włoska rodzina Squinzi.

Oficjalne uruchomienie nowej linii produkcyjnej i wyposażenie linii dotychczasowej o nowoczesną maszynę pakującą odbyło się 14 września. I to nie koniec zmian w fabryce. Linia do produkcji fug została w pełni zautomatyzowana. Robot o udźwigu 1500 kg jest w stanie bezbłędnie przygotowywać palety o różnej ilości warstw i różnej wielkości opakowań - zgodnie z zamówieniem klienta. Montaż trzech nowych maszyn pakujących zwiększył wydajność linii fug do 20 000 ton rocznie.
Podczas uroczystości otworzono również nowy magazyn wysokiego składowania - o powierzchni 6000 m2. By zapewnić ciągłość i terminowość realizacji zamówień, rozbudowano zaplecze załadunkowe - fabryka MAPEI może załadować teraz 100 samochodów dziennie.
Przy zakładzie otwarto też centrum szkoleniowe z profesjonalnie wyposażoną salą multimedialną na 50 osób. Równie atrakcyjnie przedstawia się nowy pomysł na edukację w terenie - samochód szkoleniowy dla wykonawców wyposażony w pełne zaplecze techniczne i cateringowe (12-tonowy wóz może w ciągu pół godziny przekształca się w małą salę szkoleniową, osłoniętą od wiatru i deszczu, z dwoma monitorami plazmowymi i zestawem pokazowych paneli szkoleniowych). Akcja samochodowa rusza jeszcze we wrześniu, a grafik szkoleń jest już wypełniony na 2 miesiące do przodu.

 

Przypomnijmy, że firma MAPEI mająca swą główną siedzibę w Mediolanie, jest jednym z liderów chemii budowlanej, specjalizuje się w produkcji klejów i mas szpachlowych do płytek, a od niedawna także systemów ociepleniowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej