Jak apartament to tylko na Złotej...

2007-12-07 13:19
Złota 44
Autor: Orco Property Group "Złota 44" - widok nocą z hotelu Forum.

Prace przygotowawcze pod budowę luksusowego apartamentowca przy ul. Złotej 44 zostały ukończone - po centrum handlowym City Center pozostał pusty plac. Obiekt, który tu teraz powstanie ma całkowicie zmienić wizerunek warszawskich drapaczy chmur.

Projekt Złota 44 to nowa inwestycja Orco Property Group i jedno z najbardziej spektakularnych przedsięwzięć deweloperskich. Luksusowy budynek przy Złotej będzie miał 192 metry wysokości i 54 piętra. Będzie to pierwszy wieżowiec mieszkalny (251 apartamentów) w Warszawie, o najwyższym standardzie oferowanych swoim mieszkańcom usług, do których zaliczać się będą między innymi: basen, sauna, centrum SPA, taras słoneczny, fitness klub z salą do yogi oraz powierzchnia z przeznaczeniem do organizowania przyjęć z możliwością wewnętrznego cateringu. Budynek, zainspirowany historią i obecnym potencjałem polskiej stolicy, zaprojektował światowej sławy architekt Daniel Libeskind. Przygotowania do rozpoczęcia budowy apartamentowca będą realizowane zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2010.

- Orco Property Group zadbało o to, aby prace budowlane nadzorowane przez doświadczonych specjalistów, konsultantów i podwykonawców były prowadzone przy użyciu tylko najnowszych i najbardziej zaawansowanych technik  - zapewnia Ulrich James Fruh, główny manager projektu Złota 44.

Z placu budowy (dawne centrum handlowego City Center) usunięto ponad 2 tys. m3 betonowego gruzu i zainstalowano ponad 10 tys. tymczasowych podpór stalowych gwarantujących stabilność pozostałych części podziemnych budynku. Zaakceptowany przez odpowiednie władze proces rozbiórki City Center został zaplanowany przez firmę Arup Poland. Aby zminimalizować hałas i rozprzestrzenianie się pyłów na sąsiednie budynki, inwestor poprosił głównego wykonawcę - firmę BESIX SA - o użycie nożyc hydraulicznych wyposażonych w węże wodne zamiast konwencjonalnych narzędzi do cięcia betonu. Dwa podziemne poziomy istniejącego tu wcześniej budynku zostaną wykorzystane przy nowej inwestycji, co pozwoli na ograniczenie zakresu robót, a tym samym zredukuje ich negatywny wpływ na środowisko.

Orco Property Group od 1991 r. prowadzi działalność inwestorską, deweloperską oraz asset manager na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i hotelarstwa. Aktualnie firma zarządza aktywami o wartości ok. 2,5 mld euro (wg danych z 30.06.2007 r.). Firma jest spółką akcyjną z siedzibą w Luksemburgu, notowaną na giełdzie Euronext w Paryżu, Praskiej GPW oraz na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Budapeszcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej