Jak apartament to tylko na Złotej...

2007-12-07 13:19
Złota 44
Autor: Orco Property Group "Złota 44" - widok nocą z hotelu Forum.

Prace przygotowawcze pod budowę luksusowego apartamentowca przy ul. Złotej 44 zostały ukończone - po centrum handlowym City Center pozostał pusty plac. Obiekt, który tu teraz powstanie ma całkowicie zmienić wizerunek warszawskich drapaczy chmur.

Projekt Złota 44 to nowa inwestycja Orco Property Group i jedno z najbardziej spektakularnych przedsięwzięć deweloperskich. Luksusowy budynek przy Złotej będzie miał 192 metry wysokości i 54 piętra. Będzie to pierwszy wieżowiec mieszkalny (251 apartamentów) w Warszawie, o najwyższym standardzie oferowanych swoim mieszkańcom usług, do których zaliczać się będą między innymi: basen, sauna, centrum SPA, taras słoneczny, fitness klub z salą do yogi oraz powierzchnia z przeznaczeniem do organizowania przyjęć z możliwością wewnętrznego cateringu. Budynek, zainspirowany historią i obecnym potencjałem polskiej stolicy, zaprojektował światowej sławy architekt Daniel Libeskind. Przygotowania do rozpoczęcia budowy apartamentowca będą realizowane zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2010.

- Orco Property Group zadbało o to, aby prace budowlane nadzorowane przez doświadczonych specjalistów, konsultantów i podwykonawców były prowadzone przy użyciu tylko najnowszych i najbardziej zaawansowanych technik  - zapewnia Ulrich James Fruh, główny manager projektu Złota 44.

Z placu budowy (dawne centrum handlowego City Center) usunięto ponad 2 tys. m3 betonowego gruzu i zainstalowano ponad 10 tys. tymczasowych podpór stalowych gwarantujących stabilność pozostałych części podziemnych budynku. Zaakceptowany przez odpowiednie władze proces rozbiórki City Center został zaplanowany przez firmę Arup Poland. Aby zminimalizować hałas i rozprzestrzenianie się pyłów na sąsiednie budynki, inwestor poprosił głównego wykonawcę - firmę BESIX SA - o użycie nożyc hydraulicznych wyposażonych w węże wodne zamiast konwencjonalnych narzędzi do cięcia betonu. Dwa podziemne poziomy istniejącego tu wcześniej budynku zostaną wykorzystane przy nowej inwestycji, co pozwoli na ograniczenie zakresu robót, a tym samym zredukuje ich negatywny wpływ na środowisko.

Orco Property Group od 1991 r. prowadzi działalność inwestorską, deweloperską oraz asset manager na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i hotelarstwa. Aktualnie firma zarządza aktywami o wartości ok. 2,5 mld euro (wg danych z 30.06.2007 r.). Firma jest spółką akcyjną z siedzibą w Luksemburgu, notowaną na giełdzie Euronext w Paryżu, Praskiej GPW oraz na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Budapeszcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej