Jadwiga Tworek - przewodniczącą Rady Technicznej EOTA

2007-05-23 17:54

Nową przewodniczącą wybrano jednogłośnie podczas sześćdziesiątego posiedzenia Komisji Wykonawczej Europejskiej Organizacji ds. Aprobat Technicznych - EOTA. Wzięli w nim udział przedstawiciele 24 jednostek uprawnionych do głosowania. Posiedzenie odbyło się 14-15 marca 2007 r.  

Jadwiga Tworek (mgr inż.), obecnie kierownik Zespołu ds. Współpracy z UE Instytutu Techniki Budowlanej, brała udział w pracach EOTA od 1998 r., a więc od momentu uzyskania przez ITB statusu członka-obserwatora EOTA.

Przewodniczący Rady Technicznej odpowiada za całokształt działalności technicznej EOTA. Prowadzi posiedzenia Rady, współdecydując o ich kształcie, koordynuje i nadzoruje prace ponad 30 grup roboczych związanych z opracowaniem wytycznych do europejskich aprobat technicznych, 10 Zespołów Ekspertów (Project Teams). Ponadto przewodniczący uczestniczy w każdej nowej inicjatywie pojawiającej się na forum organizacji, czego wyrazem jest udział w pracach grupy związanej z nowelizacją dyrektywy dotyczącej wyrobów budowlanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej