Inżynierowie walczą o uprawnienia budowlane

2011-05-16 14:23
Egzamin na uprawnienia budowlane, edycja letnia 2011r.
Autor: Polska Izba Inżynierów Budownictwa

W dniu 13 maja br., o godz. 10.00, we wszystkich okręgowych izbach inżynierów budownictwa w kraju, rozpoczęły się egzaminy na uprawnienia budowlane.

Do tegorocznej edycji okręgowe komisje zakwalifikowały 2896 osób. Najwięcej kandydatów zgłoszono w woj. mazowieckim - 363 osoby, na drugim miejscu pod względem kandydatów uplasowało się woj. śląskie - 350 osób. W województwie małopolskim zgłoszono 304 osoby oraz po 250 osób w woj. pomorskim i wielkopolskim. Egzamin na uprawnienia budowlane rozpoczyna się testem pisemnym. Osoby, które zakończą go pozytywnym wynikiem, przystąpią do testu ustnego. W najliczniejszej mazowieckiej okręgowej izbie, uczestników którzy przybyli na sprawdzian pisemny przywitał Mieczysław Grodzki, przewodniczący MOIIB. Egzaminy na uprawnienia budowlane prowadzone są w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa w 9 specjalnościach, są to: architektoniczna, konstrukcyjno-budowlana, instalacyjno sanitarna, instalacyjno elektryczna, drogowa, mostowa, kolejowa, telekomunikacyjna i wyburzeniowa. Wszystkie powyższe branże uwzględniają rodzaj i zakres uprawnień.

Przeczytaj także: Eiffage Budownictwo Mitex będzie budować w Wałbrzychu

W ubiegłym roku, w efekcie przeprowadzonych egzaminów sektor budowlany pozyskał 4504 osoby uprawnione do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Sesja wiosenna zakończyła się pozytywnym wynikiem dla 2242 uczestników, a sesja jesienna dla 2262 kandydatów. Średnia zdawalność testów w ubiegłym roku, liczona łącznie dla dwóch sesji egzaminacyjnych, ukształatowała sie na poziomie ok. 87%.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej