Inwestor Roku 2007

2008-01-11 16:45
Inwestor Roku 2007
Autor: ProLogis Od lewej: Michael de Jong-Douglas, Senior Vice President & Regional Director Central & Eastern Europe, ProLogis; DCM Kenneth Hillas; AmCham Chairman Roman Rewald; AmCham Director Dorota Dąbrowski

ProLogis, największy właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych na świecie, otrzymał od Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce tytuł "Investor of the Year 2007" (Inwestor Roku 2007).

ProLogis został uhonorowany za istotny wkład w dynamiczny rozwój gospodarczy Polski w 2007 roku wyrażony wysokim poziomem nakładów inwestycyjnych, transferem technologii i wiedzy. Uznanie zdobyły również dobre praktyki biznesowe stosowane przez ProLogis.

"Bardzo cieszy nas ta nagroda, która jest wyrazem uznania dla wkładu ProLogis w czynienie z Polski ważnego punktu na mapie dystrybucyjnej Europy oraz naszej roli w rozwoju infrastruktury krajowej." - powiedział Michael de Jong-Douglas, Senior Vice President i Dyrektor Regionalny ProLogis na Europę Centralną i Wschodnią.

Już po raz piąty Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (American Chamber of Commerce) przyznała nagrody wyróżniającym się firmom amerykańskim prowadzącym działalność na terenie Polski. Podczas corocznego spotkania członków Izby zorganizowanego w warszawskim hotelu Le Royal Meridien Bristol (7 stycznia 2008 roku) - nagrody wręczali: Kenneth Hillas -Charge d'Affaires Ambasady USA oraz Roman Rewald - prezes Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Amerykańska Izba Handlowa jest obecna w Polsce od 1990 roku. Wśród członków Izby znajduje się ponad 300 firm z kapitałem amerykańskim, których łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły poziom 15 miliardów dolarów i stworzyły ponad 120 000 miejsc pracy.
ProLogis zaś prowadzi działalność w 20 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Aktywa firmy to 2 669 obiekty własne, zarządzane lub w trakcie budowy o łącznej powierzchni 44,9 miliona m2 i o wartości 34,4 miliarda USD (stan na 30 września 2007 r.). Klienci ProLogis to m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, transportowe, logistyczne i inne firmy prowadzące działalność dystrybucyjną na szeroką skalę. Spółka ProLogis ma siedzibą w Denver, w stanie Colorado. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej