Inwestor Roku 2007

2008-01-11 16:45
Inwestor Roku 2007
Autor: ProLogis Od lewej: Michael de Jong-Douglas, Senior Vice President & Regional Director Central & Eastern Europe, ProLogis; DCM Kenneth Hillas; AmCham Chairman Roman Rewald; AmCham Director Dorota Dąbrowski

ProLogis, największy właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych na świecie, otrzymał od Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce tytuł "Investor of the Year 2007" (Inwestor Roku 2007).

ProLogis został uhonorowany za istotny wkład w dynamiczny rozwój gospodarczy Polski w 2007 roku wyrażony wysokim poziomem nakładów inwestycyjnych, transferem technologii i wiedzy. Uznanie zdobyły również dobre praktyki biznesowe stosowane przez ProLogis.

"Bardzo cieszy nas ta nagroda, która jest wyrazem uznania dla wkładu ProLogis w czynienie z Polski ważnego punktu na mapie dystrybucyjnej Europy oraz naszej roli w rozwoju infrastruktury krajowej." - powiedział Michael de Jong-Douglas, Senior Vice President i Dyrektor Regionalny ProLogis na Europę Centralną i Wschodnią.

Już po raz piąty Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (American Chamber of Commerce) przyznała nagrody wyróżniającym się firmom amerykańskim prowadzącym działalność na terenie Polski. Podczas corocznego spotkania członków Izby zorganizowanego w warszawskim hotelu Le Royal Meridien Bristol (7 stycznia 2008 roku) - nagrody wręczali: Kenneth Hillas -Charge d'Affaires Ambasady USA oraz Roman Rewald - prezes Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Amerykańska Izba Handlowa jest obecna w Polsce od 1990 roku. Wśród członków Izby znajduje się ponad 300 firm z kapitałem amerykańskim, których łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły poziom 15 miliardów dolarów i stworzyły ponad 120 000 miejsc pracy.
ProLogis zaś prowadzi działalność w 20 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Aktywa firmy to 2 669 obiekty własne, zarządzane lub w trakcie budowy o łącznej powierzchni 44,9 miliona m2 i o wartości 34,4 miliarda USD (stan na 30 września 2007 r.). Klienci ProLogis to m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, transportowe, logistyczne i inne firmy prowadzące działalność dystrybucyjną na szeroką skalę. Spółka ProLogis ma siedzibą w Denver, w stanie Colorado. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej