Innowacje roku 2010

2010-01-20 15:04
TopBuilder 2010
Autor: Builder

Podczas Forum Nowoczesnych Technologii (19 stycznia 2010 r.), zorganizowanego  w ramach XIX Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, ogłoszono oficjalne wyniki konkursu TopBuilder na najlepsze, innowacyjne produkty roku 2010.

Statuetką ToPBuilDer wyróżniane są innowacyjne rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne oraz produkty IT dla budownictwa. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych i najnowszych materiałów, sprzętu i urządzeń budowlanych w celu ich promocji i poszerzenia wiedzy inżynierskiej o najnowszych rozwiązaniach niezbędnych do budowy i modernizacji obiektów, które powinny być realizowane w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, nowocześnie, sprawnie oraz dawać gwarancję wysokiej jakości, trwałości i bezpieczeństwa. Statuetkę przyznaje miesięcznik "Builder".

Innowacje wyłaniane są zawsze na przełomie roku. Przewodniczącym kapituły konkursu jest prof. zw. dr hab. inż. Kazimierz Szulborski, dyrektor Katedry Projektowania Konstrukcji Politechniki warszawskiej, wybitny konstruktor i rzeczoznawca budowlany. Pracom komisji weryfikacyjnej przewodniczy prof. Leonard Runkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, zastępca przewodniczącego rady naukowej Instytutu Techniki Budowlanej. 

Spośród wielu (ok. 150) zgłoszeń - co świadczy o tym, że w Polsce nie brakuje innowacyjnych produktów - wybrano 31 rozwiązań.

Nagrodzone innowacje roku 2010 to:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej