IKEA nabyła grunty w opolskim

2011-12-13 12:59
Ikea nabyła grunty w opolskim
Autor: UM Opole

Ikea Property Poland nabyła grunty od spółki Rank Progress, i tym samym, stała się właścicielem nieruchomości w opolskim. Wartość transakcji opiewa na blisko 40 mln złotych.

Grupa Ikea stała się właścicielem nieruchomości w województwie opolskim. Szwedzkie przedsiębiorstwo nabyło grunty od polskiego inwestora - Rank Progress.

Przeczytaj również: IKEA stawia na farmy wiatrowe

IKEA Property Poland nabyła 100 proc. udziałów (776 300 sztuk) od spółki Rank Progress, która była właścicielem gruntów. W efekcie, szewdzka firma pozyskała cztery niezabudowane nieruchomości, których wartość wyniosła ponad 39,33 mln złotych netto.

Grunty zakupione przez IKEA

W wyniku transakcji IKEA znabyła grunty orne i drogi. Nieruchomości znajdują się w Opolu oraz w miejscowości Zawada - w gminie Turawa, w województwie opolskim.

- Pozyskiwanie i sprzedaż atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów wpisuje się w model biznesowy Rank Progress. Takie krótkoterminowe projekty są dla nas bardzo atrakcyjne, ponieważ charakteryzują się realizacją ponadprzeciętnych zysków w krótkim czasie, przy relatywnie niskim ryzyku. Dzięki tego rodzaju transakcjom mamy możliwość pozyskania funduszy na realizację naszych własnych inwestycji, np. galerii handlowych. Zgodnie z zapowiedziami międzynarodowych operatorów, w 2012 roku chcą oni nadal poszerzać działalność w Polsce, która jest dla nich rynkiem perspektywicznym. To oznacza, że będą poszukiwać wartościowych i strategicznych terenów dla swoich inwestycji, a taka firma – skomentował Jan Mroczka, prezes grupy kapitałowej Rank Progress SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej