IKEA nabyła grunty w opolskim

2011-12-13 12:59
Ikea nabyła grunty w opolskim
Autor: UM Opole

Ikea Property Poland nabyła grunty od spółki Rank Progress, i tym samym, stała się właścicielem nieruchomości w opolskim. Wartość transakcji opiewa na blisko 40 mln złotych.

Grupa Ikea stała się właścicielem nieruchomości w województwie opolskim. Szwedzkie przedsiębiorstwo nabyło grunty od polskiego inwestora - Rank Progress.

Przeczytaj również: IKEA stawia na farmy wiatrowe

IKEA Property Poland nabyła 100 proc. udziałów (776 300 sztuk) od spółki Rank Progress, która była właścicielem gruntów. W efekcie, szewdzka firma pozyskała cztery niezabudowane nieruchomości, których wartość wyniosła ponad 39,33 mln złotych netto.

Grunty zakupione przez IKEA

W wyniku transakcji IKEA znabyła grunty orne i drogi. Nieruchomości znajdują się w Opolu oraz w miejscowości Zawada - w gminie Turawa, w województwie opolskim.

- Pozyskiwanie i sprzedaż atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów wpisuje się w model biznesowy Rank Progress. Takie krótkoterminowe projekty są dla nas bardzo atrakcyjne, ponieważ charakteryzują się realizacją ponadprzeciętnych zysków w krótkim czasie, przy relatywnie niskim ryzyku. Dzięki tego rodzaju transakcjom mamy możliwość pozyskania funduszy na realizację naszych własnych inwestycji, np. galerii handlowych. Zgodnie z zapowiedziami międzynarodowych operatorów, w 2012 roku chcą oni nadal poszerzać działalność w Polsce, która jest dla nich rynkiem perspektywicznym. To oznacza, że będą poszukiwać wartościowych i strategicznych terenów dla swoich inwestycji, a taka firma – skomentował Jan Mroczka, prezes grupy kapitałowej Rank Progress SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej