IIG ma nowego udziałowca

2008-07-28 16:08
Zarządzający CorpEstate - Vladimir Mekhrishvili i Filip Schelfhout, prezes zarządu Immo Industry Group
Autor: ComPress SA Zarządzający CorpEstate - Vladimir Mekhrishvili (z lewej) i Filip Schelfhout, prezes zarządu Immo Industry Group.

Ogólnoeuropejski deweloper inteligentnych nieruchomości przemysłowych i logistycznych - Immo Industry Group (IIG) oraz Rostik Group, strategiczny partner IIG na Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw ogłosiły, że CorpEstate, filia Rostik Group zajmująca się rynkiem nieruchomości, podjęła decyzję o nabyciu 28,55% udziału w Immo Industry Group, wartości 23,2 mln euro.

Tym strategicznym posunięciem firma wzmocni w przyszłości dominującą pozycję IIG na kluczowych rynkach spółki: w Europie Centralnej i Wschodniej, Rosji, Wspólnocie Niepodległych Państw oraz Turcji.
Struktura udziałowa Immo Industry Group nadal pozostawać będzie pod kontrolą zarządu IIG, kierowanego przez Filipa Schelfhouta, przy 50,01% udziale po zakończeniu całej transakcji. Mniejszościowym udziałowcami są: belgijski kontrahent Willemen Group, którego właścicielem jest Johan Willemen, oraz JML, spółka należąca do belgijskich przedsiębiorców Marca De Waele i Luca Everaert.

Zapytany o alians z Rostik Group prezes IIG Filip Schelfhout mówi, że w 2007 roku, IIG i Rostik Group zapoczątkowały ImmoRosIndustry (IRI), spółkę joint-venture, która dostarcza rozwiązania w postaci inteligentnych nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Rosji i w krajach WNP. "Kiedy nasza współpraca z Rostik Group nabierała tempa, wkrótce stało się oczywiste, że powinna ona wejść na wyższy poziom w Rosji i na terenie państw WNP. Jesteśmy dumni z faktu, że Rostik Group, która ma imponujące portfolio, dołącza do naszego planu rozwoju na tym rynku."

Zaś Vladimir Mekhrishvili, zarządzający CorpEstate, dodaje: "- Dzisiaj CorpEstate jest szybko rozwijającym się biznesem Rostik Group, natomiast IIG, pod wodzą Filipa Schelfhouta, jest firmą cieszącą się bardzo dużym uznaniem w swojej branży. Dzięki naszemu początkowemu joint-venture z IIG w Rosji i państwach WNP, mieliśmy szansę poznać unikalne know-how, technologię oraz wyróżniające IIG, szyte na miarę rozwiązania dla parków przemysłowych i logistycznych. Inwestując w IIG, wzmacniamy naszą współpracę oraz mamy zamiar wspomagać rozwój ich rentownego biznesu również poza granicami Rosji oraz WNP."

Moskiewski holding CorpEstate jest członkiem Rostik Group działającym w wielu branżach na rynku nieruchomości: restauracje, turystyka, rozwój i budowa aptek i hipermarketów. W 2005 roku holding CorpEstate został założony w celu konsolidacji i rozwoju nieruchomości Rostik Group w Rosji i w krajach WNP. Holding ma 88 nieruchomości o łącznej wartości około 218 mln dolarów (dane z 31.03.08) w obrocie detalicznym i hurtowym oraz w sektorze biurowym w Rosji, na Ukrainie, Białorusi.

Immo Industry Group (IIG) jest europejskim deweloperem zaawansowanych technologicznie i dopasowanych do potrzeb klienta nieruchomości przemysłowych, realizowanych zarówno jako projekty indywidualne, jak i w ramach parków przemysłowych. IIG w pełni kontroluje wszystkie aspekty realizowanych przez siebie projektów, wykorzystując do tego zespół doświadczonych inżynierów oraz podmiotów biznesowych. Obecnie IIG dysponuje 18 parkami w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w Rosji, na różnych etapach rozwoju. Firma prowadzi 22 lokalne biura w 18 krajach. W Rosji, na Ukrainie i na Słowacji prowadzi wspólne przedsięwzięcia, odpowiednio z Grupą Rostik (ImmoRosIndustry), z Grupą Aladdin oraz z Grupą J&T Real Estate.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej