IBC II najlepszym projektem biurowym 2008 roku

2008-05-27 12:54
IBC II
Autor: brak danych

International Business Center II otrzymał nagrodę dla najlepszego projektu biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej w 2008 roku. Konkurs CEPIF & International Herald Tribune przeprowadzany był wśród uczestników targów CEPIF.

Konkurs dedykowany deweloperom działającym w Europie Środkowo-Wschodniej był integralną częścią Targów Nieruchomości i Inwestycji CEPIF 2008. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali wybrani w drodze głosowania. Wręczenie nagrody dla IBC II miało miejsce podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 maja 2008 roku w restauracji Forteca w Warszawie.

Właścicielem budynku biurowego IBC II jest Accession Fund SICAV, instytucjonalny fundusz nieruchomości z siedzibą w Luksemburgu. Deweloperem i zarządcą budynku jest firma Quinlan Private Golub. Weronika Kurnatowska, koordynator ds. marketingu, odbierając nagrodę w imieniu firmy Quinlan Private Golub powiedziała: "Jest mi niezmiernie miło, że budynek International Business Center II, a tym samym praca całego zespołu Quinlan Private Golub zostały docenione w tak prestiżowym konkursie. Mamy nadzieję, że nasze przyszłe projekty będą odnosiły podobne sukcesy jak IBC II".

Budynki International Business Center I i II o łącznej powierzchni 37 tys. m2 zostały ulokowane pomiędzy ul. Armii Ludowej i ul. Polną w Warszawie. Pierwszy etap inwestycji został ukończony w 2002 roku. Druga część budynku została zaprojektowana przez pracownię Artchitecture (wcześniej Denton Corker Marshall). Oddanie do użytku tej części inwestycji nastąpiło w czerwcu 2007 roku.
58,5-metrowy budynek IBC II składa się z 12 kondygnacji naziemnych o łącznej powierzchni biurowej 19,4 tys. m2. Jest on wyposażony w 3-poziomowy garaż podziemny ze 122 miejscami postojowymi.
IBC II oferuje najemcom powierzchnię klasy A z licznymi udogodnieniami: własną centralą telefoniczną, obsługującą do 6 tys. cyfrowych linii telefonicznych i do przesyłania danych, 24-godzinną ochronę oraz kawiarnię ulokowaną wewnątrz budynku. Obiekt wyposażony jest w klimatyzację i wysokiej klasy system bezpieczeństwa (z systemem spryskiwaczy przeciwpożarowych, ognioodpornymi klatkami schodowymi i wentylacją oddymiającą). Głównymi najemcami kompleksu IBC są m.in. PricewaterhouseCoopers, Avon, Samsung, Union Investment, Bank Pocztowy SA, Provident oraz Citibank.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej