I Kongres Inteligentnych Systemów Transportowych

2008-05-29 17:21

"Polska staje się największym placem budowy w Europie. W ciągu najbliższych pięciu lat na inwestycje w infrastrukturę transportową wydamy ponad 170 mld zł. W tym okresie zbudujemy ok. 3000 km autostrad i dróg ekspresowych, zmodernizujemy setki kilometrów linii kolejowych oraz rozbudujemy infrastrukturę lotniskową i portową" - powiedział Zbigniew Rapciak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, 27 maja br. w Warszawie otwierając pierwszy Polski Kongres ITS.

I Kongres Inteligentnych Systemów Transportowych otworzył Podsekretarz Stanu Ministerstwa Infrastruktury - Zbigniew Rapciak.

W kongresie, który jest platformą wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy instytucjami publicznymi i podmiotami gospodarczymi, uczestniczyło 200 gości z Polski i zagranicy.

"W przyjętej przez Rząd Polityce Transportowej Państwa na lata 2006-2025 wskazano, że w celu podniesienia jakości systemu transportowego w Polsce należy stosować Inteligentne Systemy Transportowe. Przyczyniają się one bowiem do podniesienia bezpieczeństwa i efektywności transportu oraz ułatwiają kontrolę ruchu drogowego" - powiedział wiceminister Zbigniew Rapciak. - "W Ministerstwie Infrastruktury planowane jest powołanie konsultanta dla opracowania Strategii rozwoju inteligentnych systemów transportowych w Polsce" - dodał.

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zarządza 16 000 kilometrów dróg w Polsce i jednocześnie jest największym inwestorem. Naszym celem jest zbudowanie nowoczesnych dróg, a drogi te będą nowoczesne, jeśli zostaną wyposażone w najnowocześniejsze systemy" - powiedział Waldemar Królikowski, zastępca generalnego dyrektora GDDKiA. "W Europie każdego roku ginie na drogach 40 000 osób. Dzięki działaniu Inteligentnych Systemów Transportowych nasze podróże mogą być bezpieczniejsze i bardziej wygodne, a transport bardziej efektywny i przyjazny środowisku" - powiedziała Monica Sundström, prezes ITS Europe .

Pierwszy Polski Kongres ITS (Intelligent Transportation Systems) zorganizowany pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury odbył się w dniach 26-28 maja br. w Warszawie.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej