I już po CEPIF

2007-06-08 17:09
CEPIF
Autor: brak danych

Środkowoeuropejskie Targi Nieruchomości i Inwestycji CEPIF odbyły się w dniach 4 i 5 czerwca 2007 roku w Warszawie. Targi są okazją do spotkań firm z całego świata, które podejmują dyskusję o rynku nieruchomości CEE i kierunkach jego rozwoju. Była to czwarta i do tej pory największa edycja tego wydarzenia.

Mówi się, że targi CEPIF są trzecim, po MIPIM w Cannes i Expo Real w Monachium największym wydarzeniem w branży. Są okazją dla miast, firm i organizacji, które podczas tego wydarzenia mogą wymieniać doświadczenia i poglądy, prezentować swój profil, plany i możliwości inwestycyjne. CEPIF to także spotkania z klientami i możliwość pozyskania nowych. W tegorocznej edycji, zorganizowanej w hali wystawienniczej EXPO XXI, udział wzięło około czterech tysięcy przedstawicieli firm z całego świata. Targi były podzielone na dwie części - nieruchomości i inwestycje mieszkaniowe i nieruchomości i inwestycje komercyjne.

W trakcie targów odbyła się dwudniowa konferencja poruszająca najważniejsze tematy i omawiająca trendy na rynku nieruchomości i inwestycji regionu CEE. Swoje wystąpienia mieli przedstawiciele międzynarodowych firm, którzy oprócz przedstawionych przez siebie prezentacji zachęcali do dyskusji. Profesjonaliści poprowadzili konferencje dotyczące m.in.: rynku nieruchomości mieszkaniowych, rynku powierzchni handlowych, biurowych, hoteli oraz magazynów i logistyki. Nowością były zagadnienia związane z coraz bardziej popularnym, zarówno dla nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych, hasłem "Sustainability". Oprócz konferencji odbyły się także seminaria, na których szczegółowo poruszono wybrane tematy rynku nieruchomości.

<

Ważnym elementem targów był także Konkurs Architektoniczny Architectural Academic Awards pod tytułem "The Central & Eastern European City: A project to reflect the soul of the city". Swoje prace zaprezentowali studenci architektury z prestiżowych uczelni z krajów Centralnej i Wschodniej Europy. Najciekawszy okazał się projekt Aleksandry Andruchów z Politechniki Wrocławskiej "Housing and service complex in the city center of Wrocław". Nagrodę publiczności uczestników CEPIF i jednocześnie drugą nagrodę wygrał projekt Olgi Prokopenko i Mariny Oliferchuk z Kharkov State University of Construction and Architecture "Centre of Modern Art, Kharkov". Organizatorami konkursu było INVI oraz CEPIF 2007.

Podczas CEPIF 2007 odbyło się głosowanie na najlepszego dewelopera w Centralnej Europie. Biurowce, centra handlowe, magazyny, hotele, projekty mieszkaniowe, rewitalizacja - to kluczowe kategorie, w których można było głosować na najlepszych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  • biurowce: Hochtief Project Development Polska
  • centra handlowe: TriGranit Development Corporation
  • magazyny: ProLogis Central & Eastern Europe
  • hotele: TriGranit Development Corporation
  • projekty mieszkaniowe: Orco Property Group
  • rewitalizacja: Apsys Polska

 Tak było...

 

 

 

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej