I Forum inwestycji przyjaznych środowisku

2008-05-14 18:10
I Forum inwestycji przyjaznych środowisku
Autor: Roadshow Polska I Forum inwestycji przyjaznych środowisku

Możliwość wymiany poglądów pomiędzy ekspertami z firm i instytucji, dla których głównym celem/zadaniem jest prowadzenie, modernizacja przedsiębiorstw według norm i standardów UE, a także ochrona środowiska jest głównym celem "I Forum inwestycji przyjaznych środowisku - Emisja gazów cieplarnianych, energia odnawialna, gospodarka odpadami".

Zwiększona emisja gazów cieplarnianych jest skutkiem ponadprzeciętnego rozwoju gospodarczego w niektórych krajach. Podczas Forum zostanie podjęty palący temat limitów i handlu prawami CO2 w Polsce. Kolejnym ważnym aspektem, mającym znaczny wpływ na środowisko, jest gospodarka odpadami. Racjonalne zarządzanie odpadami, oprócz korzystnego wpływu na środowisko, może być dodatkowym i znaczącym źródłem dochodów zarówno dla samorządów terytorialnych jak i prywatnych inwestorów. Odpowiednia utylizacja może być doskonałym źródłem energii lub dostarczy surowców do dalszego przetworzenia.

Inwestycje w energię odnawialną dają nowe możliwości biznesowe rodzimym przedsiębiorcom. W myśl strategii zrównoważonego rozwoju, której jednym z założeń jest zahamowanie zmian klimatycznych i promowanie czystej energii, poprzez tę konferencję i wystąpienia prelegentów zarówno z instytucji państwowych jak i sektora prywatnego, organizatorzy chcą zapoznać uczestników z najważniejszymi problemami obecnej gospodarki. Pokażą, w jaki sposób ministerstwa chcą rozwiązać kwestię zarządzania emisjami CO2, jak transfer nowych technologii pozwoli usprawnić nasz rodzimy przemysł. Konferencja będzie doskonałą platformą do przedstawienia możliwości, jakie niesie za sobą odpowiednia gospodarka odpadami i w jaki sposób sfinansować inwestycje związane z modernizacją przedsiębiorstw w Polsce.

Zaproszenie do udziału w forum jest szczególnie kierowane do przedstawicieli instytucji rządowych, urzędów administrujących rozdziałem praw do emisji i nadzorem nad emisją gazów cieplarnianych, emitentów gazów, instytucje i firmy związane z ochroną środowiska, inwestorów instytucjonalnych, przedstawicieli sektora energetycznego, paliwowego hutniczego, papierniczego, jak również firm związanych z gospodarką odpadami, recyklingiem oraz deweloperów. 

Organizatorem forum jest Roadshow Polska, do współpracy przy projekcie zostali zaproszeni m.in.: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie, Ogólnopolska Izba Recyklingu, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej.

I Forum inwestycji przyjaznych środowisku odbędzie się 17 czerwca 2008 r. w Hotelu Hyatt w Warszawie.
Koszt uczestnictwa wynosi 1200 zł lub 350 euro (+ VAT). Cena uczestnictwa w konferencji nie zawiera kosztu dojazdu i zakwaterowania.

Szczegółowe informacje na www.roadshowpolska.pl
tel.   +48 22 498 92 77, 357 09 77
faks: +48 22 858 29 86
e-mail: info@roadshowpolska.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej