Husqvarna Tour czyli wyścigi psich zaprzęgów po raz piąty

2010-12-14 10:53
Husqvarna tour
Autor: brak danych

Wyścig HUSQVARNA TOUR 2011 po stronie Polskiej, odbywa się w dniach 6-9 stycznia, na Polanie Jakuszyckiej. Najtrudniejszy, najdłuższy w Polsce coroczny wyścig jest unikatową na skalę Polski I Europy imprezą.

W Polsce są ludzie, którzy zarazili się wirusem psich zaprzęgów - i tak im zostało. Nie byli nigdy na Alasce ani w podbiegunowej Skandynawii. Kiedyś może zaczytali się Londonem, kiedyś – na zimowym spacerze w parku – zapatrzyli się w niebieskie jak styczniowe niebo oczy przypadkowo spotkanego syberyjskiego husky. Zaczytali lub zapatrzyli o jedną chwilę za długo...

Sport zaprzęgowy narodził się na przełomie 1907 i 1908 r. na północno wschodnich krańcach Alaski, nad Zatoką Nortona, w miasteczku Nome (od "no name").Dziś entuzjaści sportu zaprzęgowego i miłośnicy psów kontynuują tradycję odkrywców i podróżników z początku minionego stulecia. W Polsce zrzesza ich Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów, który należy do międzynarodowego International Federation of Sleddog Sports. Polacy odnoszą wiele sukcesów na arenie międzynarodowej – w tegorocznych letnich Mistrzostwach Europy psich zaprzęgów nasi rodacy zdobyli 6 złotych medali.

Dlatego już po raz piąty w polskich Jakuszycach odbędzie się najdłuższy i najtrudniejszy wyścig psich zaprzęgów. Trasa do pokonania to 300 km. Na starcie staną najlepsze polskie i europejskie zaprzęgi i będą walczyć o puchar Polski Husqvarna Tour. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. Osoby prowadzące zaprzęg tzw. maszerzy startują w 2 kategoriach ze względu na ilość psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej od 8 do 10 psów.Gwarantowane jest widowisko pełne pozytywnych emocji.

Sponsorem generalnym imprezy jest firma Husqvarna. A serwis Muratorplus.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

 

Husqvarna tour
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej