Huntsman i Soudal wychodzą ze wspólną ofertą

2007-01-21 14:19

Od lutego 2007 roku na polski rynek wchodzą dwuskładnikowe kleje epoksydowe Araldite. Produkty te są wolne od rozpuszczalników, kleją m.in. szkło, materiały ceramiczne, skórę czy karton. Początkowo dostępnych będzie sześć artykułów w nowoczesnych opakowaniach, takich jak tuby, strzykawki czy masa plastyczna. Wprowadzenie marki na rynek Europy Wschodniej to początek współpracy dystrybucyjnej Huntsmana z firmą Soudal.

Wcześniej produkt dystrybuowany był do krajów Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Teraz w ramach umowy Soudal zobowiązał się dystrybuować kleje w Polsce, Czechach, Rosji, na Słowacji, oraz na rynkach państw bałtyckich, takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Kleje będzie można nabyć w sklepach prowadzących sprzedaż detaliczną, hipermarketach budowlanych oraz sklepach z narzędziami. 

Soudal jest idealnym partnerem dla Huntsmana w Europie Środkowej i Wschodniej - ma wszystkie odpowiednie atuty potrzebne do zbudowania solidnego kanału sprzedaży wprowadzającego kleje Araldite na rynek - stwierdza Jean-Luc Pieau, dyrektor do spraw marketingu w segmencie DIY Adhesives w Huntsman Advanced Materials. - Majsterkowicze oraz inżynierowie budowlani używają tych klejów od 60 lat ze względu na ich solidność i wysoką skuteczność. Sądzę, rozpoczęta współpraca przyczyni się do zbudowania pozytywnego wizerunku naszej marki oraz pomoże dostrzec korzyści płynące z ich używania wzrastającej liczbie majsterkowiczów w Europie Środkowej i Wschodniej. Współpraca to również korzyści dla Soudala - firma wzbogaci swoje portfolio o nowe produkty.

A marka Araldite z pewnością uzupełni ofertę dystrybutora mas uszczelniających. Produkty te kleją szkło, materiały ceramiczne, skórę, karton czy drewno. Można ich użyć do metalu, suchego betonu, plastiku, albo gumy. Na początku dostępnych będzie sześć artykułów w innowacyjnych opakowaniach, takich jak tuby czy strzykawki oraz w formie masy plastycznej.

Albert Vilanova, dyrektor ds. sprzedaży na Europę i Afrykę, Huntsman i Vic Swerts, prezes firmy Soudal

Luc Thys, Piotr Drzewowski

Huntsman jest międzynarodowym producentem i dystrybutorem produktów chemicznych. Prowadzone przez niego przedsiębiorstwa produkują artykuły dla różnorodnych branż, obejmujących między innymi przemysł samochodowy, lotnictwo, producentów tkanin, obuwia, farb, detergentów, mebli, opakowań, przemysł budowlany, rolnictwo, lecznictwo a także przemysł maszynowy. Firma znana jest z wprowadzenia nowoczesnych opakowań oraz z szybkiego i zintegrowanego rozwoju produktów petrochemicznych. Przedsiębiorstwo tworzy 14,000 pracowników i ponad 75 filii w 24 krajach. W 2005 roku firma odnotowała zyski w wysokości 13 miliardów dolarów.

Soudal produkuje i dystrybuuje masy uszczelniające, kleje, pianki i inne materiały chemiczne niezbędne zarówno w przemyśle budowlanym jak i w segmencie DIY. Główna siedziba firmy mieści się w Turnhout, w Belgii, ale na świecie przedsiębiorstwo stanowią 24 oddziały regionalne, odpowiedzialne za sprzedaż i logistykę. Firma zatrudnia 950 pracowników. Dane te pokazują drogę corocznego, podwójnego wzrostu zysków w ciągu ostatnich 15 lat. Łączny obrót w roku 2006 jest oszacowany na około 275 milionów euro. Produkty producenta można znaleźć w ponad 100 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej