Hotelowy system condo w modzie?

2011-03-08 12:15
Ostróda: kolejny obiekt Condohotels Group oddany do użytku
Autor: Condohotels Group Hotel Willa Port Conferences Resort & SPA, ul. Mickiewicza 17, Ostróda. Hotel oferuje 82 pokoje i 24 apartamenty. Położony jest w pobliżu jeziora Drwęckiego. Do dyspozycji gości jest aquapark, fitness, a także wyciąg dla narciarzy wodnych i tor wioślarski.

Condohotels Group, firma działająca na rynku obiektów hotelowych w systemie condo, podsumowała rok 2010 i przedstawiła nową strategię rozwoju na kolejne lata. W ubiegłym roku spółka sprzedała niemal wszystkie hotelowe pokoje i apartamenty jakimi dysponowała.

W najbliższych latach firma planuje tworzenie condo hoteli w wybranych miastach i kurortach wypoczynkowych - już teraz poszukuje gruntów i istniejących obiektów spełniających określone kryteria. W perspektywie kilku miesięcy w jej ofercie znajdzie się natomiast kolejny obiekt hotelowy, w którym inwestorzy będą mogli kupować pokoje i apartamenty przynoszące regularne, gwarantowane zyski z wynajmu. Firma jeszcze w tym roku zostanie przekształcona w spółkę akcyjną, prowadzi także rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami kapitałowymi.

Na początku tego roku firma podpisała umowę z Warmia Investment Sp. z o.o. dotyczącą zakupu hotelu w budynku wielofunkcyjnym Centaurus, który ma powstać w centrum Olsztyna. Jej wartość opiewa na 31 mln PLN. W mającym powstać kompleksie, który będzie liczył 50 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, znajdzie się miejsce dla hotelu, restauracji, biur, kliniki medycznej, centrum odnowy biologicznej oraz basenu. Będzie tutaj także jedyna w Olsztynie 16-torowa kręgielnia. Czterogwiazdkowy hotel ma liczyć co najmniej 150 pokoi. Wysokość biurowca będzie zróżnicowana i stopniowo ma rosnąć aż do 14 pięter. Pokoje w hotelu, który przejmie Condohotels Group zostaną sprzedane w systemie condo. Obiekt ma działać pod marką znanej, międzynarodowej sieci. Obecnie firma jest na etapie finalizowania umowy z franczyzodawcą.

W ramach realizacji nowej strategii rozwoju, Condohotels Group poszukuje istniejących obiektów hotelowych, które mogłaby zmodernizować i sprzedać w systemie condo. Określone zostały ich konkretne lokalizacje najbardziej interesujące firmę, są to: Katowice, Warszawa, Trójmiasto, Wrocław, Łódź, Kraków, Poznań i Zakopane.
- W przypadku dużych miast poszukujemy lokalizacji w ścisłym centrum, natomiast w kurortach wypoczynkowych o atrakcyjności położenia zdecyduje przede wszystkim wspaniały widok rozciągający się z okien hotelu - tłumaczy Andrzej Moszczyński, Managing Director Condohotels Group.

Jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku Condohotels Group, za pośrednictwem swojego agenta sprzedaży, Condobroker Estates & Consulting, ma zamiar wprowadzić do sprzedaży nową, nietypową, inwestycję hotelową w systemie condo.
- Jesteśmy w trakcie przygotowywania tej niespotykanej dotąd na rynku oferty - mówi Tomasz Malicki, General Manager Condobroker Estates & Consulting. - O szczegółach będziemy informowali w perspektywie kiku najbliższych miesięcy.

Na przełomie III i IV kwartału 2011 Condohotels Group ma zostać przekształcona w spółkę akcyjną. Firma prowadzi także rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami kapitałowymi, którzy są zainteresowani zaangażować się.
- Zainteresowane podmioty uważają nas za wiarygodnego i perspektywicznego partnera biznesowego, natomiast z naszego punktu widzenia wejście inwestora kapitałowego oznaczałoby nowe możliwości rozwoju i przyspieszenie tempa ekspansji sieci, która docelowa ma liczyć około 30 obiektów hotelowych w systemie condo” – opowiada Andrzej Moszczyński.

Condohotels Group to spółka, która podjęła wyzwanie polegające na stworzeniu w Polsce sieci luksusowych obiektów hotelowych, które będą funkcjonowały w systemie condo. Apartamenty w systemie condo mają dwie funkcje - dla właścicieli są ich wakacyjną rezydencją, a dla gości formą komfortowego zakwaterowania w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji. Plany inwestycyjne grupy zakładają budowę obiektów hotelowych również w znanych kurortach - nie tylko na Mazurach, ale także nad polskim morzem, w górach oraz w dużych aglomeracjach miejskich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej