Hochtief buduje biurowce w Szczecinie dla SwedeCenter

2010-12-10 14:26
Biurowiec Brama Portowa I, Szczecin
Autor: SwedeCenter Brama Portowa I, Szczecin - wizualizacja

Hochtief Polska podpisał umowę na budowę kompleksu biurowego Brama Portowa w Szczecinie. Zgodnie z zapisami kontraktu jego wartość jest informacją poufną. Rozwiązania zastosowane przy realizacji "zielonego" projektu biurowego umożliwią ubieganie się o certyfikat LEED.

Poznański oddział Hochtief Polska zrealizuje dwa budynki biurowe w centrum Szczecina, przy Pl. Bramy Portowej. Deweloperem inwestycji jest firma SwedeCenter. Realizacja projektu rozpocznie się w grudniu 2010 r. i potrwa do końca 2012 r.

Nowoczesny kompleks biurowy Brama Portowa składa się z dwóch budynków biurowych Brama Portowa I i Brama Portowa II. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 13 000 m2. W budynku Brama Portowa I znajdzie się 6 750 m2. powierzchni biurowej oraz 1 600 m2 nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. W budynku Brama Portowa II powierzchnia biurowa zajmie 4 000 m2, a handlowo-usługowa 680 m2.

Projekt będzie realizowany z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań, które pozwolą ubiegać się o certyfikat LEED. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa projekt będą wyróżniały innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregacja odpadów, pokrycia dachowe chroniące przez efektem ,"wysp cieplnych" oraz parking rowerowy dla najemców. Dodatkową zaletę inwestycji stanowi wyjątkowo niski współczynnik powierzchni wspólnych - poniżej 3%, a także możliwość bardzo efektywnego podziału powierzchni.

Biurowiec Brama Portowa II, Szczecin
Autor: SwedeCenter Brama Portowa II, Szczecin - wizualizacja

Firma SwedeCenter prowadzi działalność inwestycyjną i deweloperską na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. SwedeCenter działa w Polsce od początku lat 90-tych razem ze spółką macierzystą Polprop Holding w ramach grupy Inter IKEA. Firma ma na koncie budowę wielu obiektów biurowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej