Harmonogram budowy Stadionu Narodowego

2009-06-10 17:58
Stadion Narodowy
Autor: PL2012

Narodowe Centrum Sportu i wykonawca Stadionu Narodowego w Warszawie - konsorcjum Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska SA i PBG SA - uzgodnili ogólny harmonogram budowy Stadionu Narodowego obejmujący cały okres realizacji tj. 24 miesiące od podpisania umowy.

Jednocześnie Narodowe Centrum Sportu otrzymało szczegółowy harmonogram budowy Stadionu Narodowego w Warszawie obejmujący prace w pierwszych 4 miesiącach budowy.

Wykonawca przedstawił (oficjalnie 9 czerwca 2009 roku) swoje zamierzenia z podziałem na podstawowe roboty konstrukcyjne, żelbetowe, konstrukcji stalowych wspornych dachu, konstrukcji linowej dachu i jego poszycia materiałem z tworzyw sztucznych, a także roboty instalacji sanitarnych i mechanicznych, elektrycznych oraz kilkunastu rodzajów instalacji słaboprądowych.
W harmonogramie ujęto roboty wykończeniowe części podziemnej i naziemnej łącznie z elewacją, a także roboty zewnętrzne tj. przyłącza instalacyjne, drogi zieleń, ogrodzenie i oddzielne pawilony przy wejściach głównych na teren stadionu.

Budowa Stadionu Narodowego rozpoczęła się w momencie otrzymania pozwolenia na budowę w lipcu 2008 roku. Pierwszy etap prac – palowanie – trwał od października 2008 do marca 2009 roku, drugi etap potrwa do maja 2011r. A strategiczne terminy poszczególnych robót to:

  • zakończenie konstrukcji żelbetowej: 4 czerwca 2010
  • zakończenie konstrukcji głównej stalowej: 4 czerwca 2010
  • zakończenie konstrukcji linowej dach: 30 października 2010
  • uruchomienie instalacji grzewczej: 4 listopada 2010
  • rozpoczęcie odbiorów i rozruchów: 18 stycznia 2011
  • zakończenie pokrycia dachu: 12 kwietnia 2011
  • zakończenie robót przy płycie boiska (murawa z uzbrojeniem): 29 kwietnia 2011
  • zakończenie robót zewnętrznych (drogi, zieleń, ogrodzenie): 30 kwietnia 2011

Konsorcjum Alpine - PBG SA - Hydrobudowa Polsa SA podpisało umowę jako wykonawca Stadionu Narodowego w Warszawie 4 maja br. Zgodnie z warunkami umowy Stadion Narodowy zostanie oddany do użytku w maju 2011, czyli na rok przez rozpoczęciem mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Harmonogram ogólny drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego

 

Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki
Autor: MSiT Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki oraz przedstawiciele NCS i konsorcjum-wykonawcy Stadionu Narodowego - 9 czerwca 2009 r. przedstwili harmonogram budowy największego obiektu sportowego w stolicy.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej