Grupa Skalski: firma zablokowała port lotniczy, teraz port blokuje budowę

2011-07-20 15:52
Posiedzenie Sejmu RP
Autor: Kancelaria Sejmu RP

Zarząd Portu Lotniczego Kraków - Balice nie przekazał wykonawcy, Grupie Skalski niezbędnych wytycznych, w ramach budowy centrum logistycznego w Morawicy. W związku z powyższym, Grupa Skalski przygotowała projekt porozumienia, który umożliwi prowadzenie budowy w sposób zapewniający bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Zarząd Portu jak dotąd nie przyjął żadnego stanowiska w tej sprawie.

Grupa Skalski oczekuje na wytyczne od Portu Lotniczego Kraków - Balice od momentu rozpoczęcia budowy (kwiecień br.). W związku z brakiem stanowiska Zarządu lotniska, wykonawca przygotował projekt porozumienia regulującego współpracę pomiędzy stronami. Porozumienie jest niezbędne do podjęcia dalszych prac budowlanych w Morawicy. Grupa Skalski przekazała dokument Marszałkowi Województwa Małopolskiego. Od 14 lipca, Zarząd krakowskiego Portu nie zajął żadnego merytorycznego stanowiska wobec złożonego dokumentu.

 - Nasza propozycja jest efektem pracy specjalistów zajmujących się organizacją ruchu lotniczego, którzy wypracowali rozwiązania i propozycje zgodne z międzynarodowymi przepiasmi lotniczymi i standardami bezpieczeństwa. Mediacja Marszałka Województwa może przyczynić się do harmonjnej współpracy stron.- komentuje Piotr Skalski, prezes zarządu Grupy Skalski.

Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej i Urząd Lotnictwa Cywilnego równiez nie otrzymały żadnej opinii od portu Lotniczego - Balice w związku z przedłożonym przez wykonawcę budowy porozumieniem. Grupa Skalski oczekuje, że w najbliższym czasie nawiąże porozumienie pomiędzy Portem Lotniczym Balice i Polską Agencją Żeglugii Powietrznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej