Grupa Skalski: firma zablokowała port lotniczy, teraz port blokuje budowę

2011-07-20 15:52
Posiedzenie Sejmu RP
Autor: Kancelaria Sejmu RP

Zarząd Portu Lotniczego Kraków - Balice nie przekazał wykonawcy, Grupie Skalski niezbędnych wytycznych, w ramach budowy centrum logistycznego w Morawicy. W związku z powyższym, Grupa Skalski przygotowała projekt porozumienia, który umożliwi prowadzenie budowy w sposób zapewniający bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Zarząd Portu jak dotąd nie przyjął żadnego stanowiska w tej sprawie.

Grupa Skalski oczekuje na wytyczne od Portu Lotniczego Kraków - Balice od momentu rozpoczęcia budowy (kwiecień br.). W związku z brakiem stanowiska Zarządu lotniska, wykonawca przygotował projekt porozumienia regulującego współpracę pomiędzy stronami. Porozumienie jest niezbędne do podjęcia dalszych prac budowlanych w Morawicy. Grupa Skalski przekazała dokument Marszałkowi Województwa Małopolskiego. Od 14 lipca, Zarząd krakowskiego Portu nie zajął żadnego merytorycznego stanowiska wobec złożonego dokumentu.

 - Nasza propozycja jest efektem pracy specjalistów zajmujących się organizacją ruchu lotniczego, którzy wypracowali rozwiązania i propozycje zgodne z międzynarodowymi przepiasmi lotniczymi i standardami bezpieczeństwa. Mediacja Marszałka Województwa może przyczynić się do harmonjnej współpracy stron.- komentuje Piotr Skalski, prezes zarządu Grupy Skalski.

Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej i Urząd Lotnictwa Cywilnego równiez nie otrzymały żadnej opinii od portu Lotniczego - Balice w związku z przedłożonym przez wykonawcę budowy porozumieniem. Grupa Skalski oczekuje, że w najbliższym czasie nawiąże porozumienie pomiędzy Portem Lotniczym Balice i Polską Agencją Żeglugii Powietrznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej