Grupa Skalski: dźwig wraca na budowę. Port lotniczy Balice - bezpieczny.

2011-08-23 17:10
Dźwig
Autor: Grupa Skalski

Decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Grupa Skalski wznowiła roboty budowlane w rejonie portu lotniczego Balice. Co więcej, na plac budowy wjechały dwa dodatkowe dźwigi. Małopolska Inspekcja Nadzoru Budowlanego, poinformowała, że budowa Centrum Logistycznego w Morawicy, jest prowadzona w sposób bezpieczny i nie stanowi zagrożenia.

19 sierpnia br. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego [ULC] wyraził zgodę na pracę dwóch dodatkowych dźwigów na terenie budowy Centrum Logistycznego w rejonie krakowskiego lotniska Balice.
Urząd Lotnictwa Cywilnego przychylił się do wniosku zgłoszonego przez inwestora, w efekcie czego, dźwigi mogą pracować do 16 września br. w godzinach od 07.00 do 19.00 do wysokości 14,5-15 metrów nad poziom gruntu.
Jednocześnie ULC wyraził zgodę na wydłużenie czasu pracy trzeciego, dotychczas użytkowanego dźwigu. Stosując sie do zalecnia Uzędu Lotnictwa Cywilnego Grupa Skalski poinformowała kierownictwo Portu Lotniczego Balice, o realizowaniu prac z wykorzystaniem dodatkowego dźwigu.

- Żurawie samochodowe o wysokości do 15 metrów nad poziom terenu [...] nie przekroczą standardowej powierzchni ograniczającej wysokość zabudowy i pod względem lokalizacyjnym i wysokościowym nie spowodują powstania bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu statków powietrznych - czytamy w decyzji Prezesa Urzedu Lotnictwa Cywilnego.

Zgodnie z zaleceniem ULC, inwestor z 72-godzinnym wyprzedzeniem poinformował kierownictwo Portu Lotniczego Kraków Balice, o rozpoczęciu pracy z wykorzystaniem dodatkowych urządzeń dźwigowych. Ponadto pracujące dźwigi są oznaczone jako przeszkody lotnicze.
Pod koniec lipca Małopolski Inpektorat Nadzoru Budowlanego oddalił decyzję o wstrzymaniu robót budowlanych prowadzonych w ramach Centrum Logistycznego, ale bez wykorzystania dźwigu. Sprawa trafiła do prokuratury. Organ sprawdzający uznał, że wykonawca budowy Grupa Skalski nie naruszył prawa oraz zasad bezpieczeństwa.
Przeprowadzona 11 sierpnia kontrola inspektorów Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego stwierdziła, że budowa Centrum Logistycznego w Morawicy jest prowadzona w sposób bezpieczny i zgodny z prawemm, a inwestor i wykonawca - prowadzonych mi.in. z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych - stosują się do wszystkich obowiązków wynikających z decyzji PINP z dnia 5 sierpnia 2011 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej