Grupa Górażdże: "Uniwersytet Betonu" - szkolenia dla uczniów i studentów

2011-11-22 16:14
betonowanie
Autor: Stowarzyszenie Producentów Cementu Uczestnicy konferencji mogli obejrzeć pokaz betonowania

W styczniu przyszłego roku rusza projekt "Uniwersytet Betonu", którego organizatorem jest Grupa Górażdże. Inicjatywa skierowana jest do studentów i uczniów kształcących się w zakresie budownictwa oraz kierunków pokrewnych. Przedsięwzięcie ma na celu przybliżenie zagadnień technicznych, ekonomicznych i ekologicznych związanych z produkcją materiałów budowlanych.

Projekt edukacyjny "Uniwersytet Betonu" rozpoczyna się w styczniu 2012 roku. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest krajowy producent cementu i kruszyw - Grupa Górażdże.

Przeczytaj również: Kraków: Muzeum Lotnictwa Polskiego - najlepszym budynkiem z betonu na świecie

Czym jest "Uniwersytet Betonu"?

Inicjatywa ma na celu promowanie wśród studentów kierunków technicznych, zagadnień związanych z produkcją nowoczesnych i proekologicznych materiałów budowlanych.
Uczestnicy "Uniwersytetu Betonu" będą mogli w teorii i praktyce zapoznać się z technologią produkcji cementu, kruszyw i betonu. Ponadto, słuchacze zapoznają się z techniką kopania kruszyw oraz procesem wytwarzania betonu towarowego. Szkolenia prowadzone przez menedżerów z Grupy Górażdże będą odbywały się w zakładach produkcyjnych organizatora (Cementownia Górażdże, czy Przemiałownia Ekocem).

Konkurs z wiedzy o betonie

W ramach szkolenia organizator zainicjował dwa konkursy, które są ściśle związane z tematyką przedsięwzięcia. Pierwszy z nich, to konkurs zespołowy, który obejmuje "Właściwości zastosowania cementów Grupy Górażdże w praktyce". Natomiast drugi, ma charakter indywidualny i dotyczy "Wiedzy o technologii betonu oraz o Grupie Górażdże".

Dla kogo szkolenia?

Projekt skierowany jest do studentów ostatnich lat wyższych uczelni technicznych kierunków budownictwa oraz kierunków pokrewnych. W szkoleniach mogą wziąć także udział studenci kół naukowych na ww. kierunkach.
Do projektu zostanie zakwalifikowanych 17 uczelni technicznych z całej Polski. Grupy szkoleniowe będą składały się z 10 studentów/uczniów oraz 2 opiekunów. Szkolenia rozpoczną się w styczniu 2012 roku i potrwają do maja 2012.

"Uniwersytet Betonu" Grupy Górażdże
Zgłoszenia przyjmowane są do 16 grudnia 2011 roku.
Szczegółowe informacje (karta zgłoszeniowa oraz regulamin)

Szkolenia - Grupa Górażdże
Autor: Grupa Górażdże
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej