Grupa Górażdże: "Uniwersytet Betonu" - szkolenia dla uczniów i studentów

2011-11-22 16:14
betonowanie
Autor: Stowarzyszenie Producentów Cementu Uczestnicy konferencji mogli obejrzeć pokaz betonowania

W styczniu przyszłego roku rusza projekt "Uniwersytet Betonu", którego organizatorem jest Grupa Górażdże. Inicjatywa skierowana jest do studentów i uczniów kształcących się w zakresie budownictwa oraz kierunków pokrewnych. Przedsięwzięcie ma na celu przybliżenie zagadnień technicznych, ekonomicznych i ekologicznych związanych z produkcją materiałów budowlanych.

Projekt edukacyjny "Uniwersytet Betonu" rozpoczyna się w styczniu 2012 roku. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest krajowy producent cementu i kruszyw - Grupa Górażdże.

Przeczytaj również: Kraków: Muzeum Lotnictwa Polskiego - najlepszym budynkiem z betonu na świecie

Czym jest "Uniwersytet Betonu"?

Inicjatywa ma na celu promowanie wśród studentów kierunków technicznych, zagadnień związanych z produkcją nowoczesnych i proekologicznych materiałów budowlanych.
Uczestnicy "Uniwersytetu Betonu" będą mogli w teorii i praktyce zapoznać się z technologią produkcji cementu, kruszyw i betonu. Ponadto, słuchacze zapoznają się z techniką kopania kruszyw oraz procesem wytwarzania betonu towarowego. Szkolenia prowadzone przez menedżerów z Grupy Górażdże będą odbywały się w zakładach produkcyjnych organizatora (Cementownia Górażdże, czy Przemiałownia Ekocem).

Konkurs z wiedzy o betonie

W ramach szkolenia organizator zainicjował dwa konkursy, które są ściśle związane z tematyką przedsięwzięcia. Pierwszy z nich, to konkurs zespołowy, który obejmuje "Właściwości zastosowania cementów Grupy Górażdże w praktyce". Natomiast drugi, ma charakter indywidualny i dotyczy "Wiedzy o technologii betonu oraz o Grupie Górażdże".

Dla kogo szkolenia?

Projekt skierowany jest do studentów ostatnich lat wyższych uczelni technicznych kierunków budownictwa oraz kierunków pokrewnych. W szkoleniach mogą wziąć także udział studenci kół naukowych na ww. kierunkach.
Do projektu zostanie zakwalifikowanych 17 uczelni technicznych z całej Polski. Grupy szkoleniowe będą składały się z 10 studentów/uczniów oraz 2 opiekunów. Szkolenia rozpoczną się w styczniu 2012 roku i potrwają do maja 2012.

"Uniwersytet Betonu" Grupy Górażdże
Zgłoszenia przyjmowane są do 16 grudnia 2011 roku.
Szczegółowe informacje (karta zgłoszeniowa oraz regulamin)

Szkolenia - Grupa Górażdże
Autor: Grupa Górażdże
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej