Grunt na medal 2008

2008-06-19 18:54
Grunt na medal 2008
Autor: PAIiIZ SA Grunt na medal 2008

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w ścisłej współpracy z Marszałkami Województw, rozpoczyna trzecią edycję ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal" 2008, promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne. Konkurs jest organizowany pod patronatem Waldemara Pawlaka, wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki. Do poprzedniej edycji "Gruntu na medal" przystąpiło 258 gmin z całej Polski, które nadesłały 407 ofert. Jak będzie w tym roku?

Konkurs skierowany jest do prezydentów, burmistrzów i wójtów wszystkich gmin w Polsce. Laureaci otrzymają niepowtarzalną szansę promocji swojej gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych, a wyróżnione w konkursie działki będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym. Ponadto, uhonorowani będą mieć możliwość używania logo "Grunt na medal" we wszystkich materiałach promocyjnych.

Z udziału w konkursie wykluczone są tereny Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz tereny, które zajęły I miejsce w poprzednich edycjach konkursu, tj. w roku 2005 i 2007. Można zgłaszać jedynie tereny przeznaczone pod inwestycje przemysłowe, o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha. Jedna gmina może zgłosić więcej niż jeden teren inwestycyjny.

Komisja konkursowa wybiera jeden teren inwestycyjny w każdym województwie, czyli wyłoniona zostaje lista 16 zwycięzców. Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 3 listopada 2008 roku. Lista laureatów zostanie w tym dniu umieszczona na portalu PAIiIZ: www.paiz.gov.pl oraz na stronach internetowych urzędów marszałkowskich. Uhonorowanie finalistów nastąpi w trakcie specjalnie na tę okoliczność zorganizowanej konferencji z udziałem przedstawicieli biznesu i mediów.

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmują do 30 czerwca 2008 roku regionalne Centra Obsługi Inwestora - Partnerzy PAIiIZ. Lista adresowa COI i kryteria udziału w konkursie określone są w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie http://www.paiz.gov.pl/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej