Green Energy Congress ‒ 23 września 2021

2021-08-20 11:40
Green Energy Congress ‒ 23 września 2021 inicjatywa PumpLab
Autor: PumpLab Green Energy Congress - spotkanie praktyków i użytkowników zielonej energii

Green Energy Congress to kolejne, po I Forum Ekspertów dotyczących pomp, przedsięwzięcie portalu branżowego PumpLab. Celem spotkania jest zaktywizowanie firm i instytucji do zielonych działań. Wrześniowy kongres zapoczątkuje cykl corocznych spotkań ekspertów, praktyków i użytkowników zielonej energii.

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną między innymi proekologiczne rozwiązania, narzędzia i możliwości technologiczne, już teraz dostępne w Polsce. Green Energy Congress skoncentruje się wokół tematyki zielonej energii w trzech obszarach:

  • energetyka – prelekcje będą dotyczyć neutralności klimatycznej, oszczędności ukrytych w przedsiębiorstwach, zielonego potencjału oraz nowych odnawialnych źródeł energii (OZE);
  • przemysł – sposoby transformacji polskiego przemysłu na niskoemisyjny, wpływ zmian w energetyce na gospodarkę, digitalizacja procesów energetycznych;
  • społeczeństwo – jakie zmiany czekają polskie społeczeństwo, jakie oczekiwania mają różne pokolenia oraz jak dostawcy usług i produktów będą je spełniać w ekologiczny sposób.

Kongres skierowany jest zarówno do członków kadr zarządzających, menedżerów, naukowców i praktyków, wdrażających lub planujących proekologiczne działania w swoich firmach, jak i szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zastosowaniem zielonej energii w gospodarce i poprawą naszej sytuacji klimatycznej.

Wydarzenie podzielone zostanie na trzy sceny, zgodnie z obszarami tematycznymi, tj. przemysł, energetyka i społeczeństwo, na których odbywać się będą prelekcje i panele dyskusyjne. Sceny będą dostępne jednocześnie dla uczestników po trzech ogólnych, wstępnych prelekcjach. Wybór obszaru tematycznego należy do uczestnika. Szczegółowy program Kongresu znajduje się na stronie internetowej wydarzenia: www.greenenergycongress.pl.

Green Energy Congress będzie miał formułę hybrydową. W zależności od sytuacji i obowiązującego na 23 września 2021 reżimu sanitarnego, możliwe będzie bezpośrednie dołączenie do wydarzenia „na żywo”, za pośrednictwem biletów VIP (płatnych), uczestnictwo online jest bezpłatne.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs Top Eco Innovation, skierowany do stand-upów, firm, producentów, usługodawców i innych użytkowników branży, wdrażających ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Konkurs ma trzy kategorie: produkt, usługa i CSR, do których mogą zgłaszać się pomysłodawcy ze swoimi projektami. Projekty konkursowe mają mieć wpływ na ekologię, bezpieczeństwo, optymalizację kosztów energii oraz poprawę stanu środowiska lub edukować innych w tych obszarach. Finał konkursu odbędzie się 23 września po zakończeniu kongresu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej