I Forum Ekspertów PumpLab, czyli nauka, przemysł i usługi o pompach

Forum Ekspertów PumpLab
Autor: PumpLab Forum Ekspertów PumpLab jest zaplanowane jako cykl, cokwartalnych, branżowych spotkań specjalistów od infrastruktury pompowej

I Forum Ekspertów PumpLab, które odbędzie się 18 marca 2021, to pierwsze z cyklu kwartalnych, branżowych spotkań przedstawicieli nauki, przemysłu i usług specjalizujących się w tzw. infrastrukturze pompowej, nie zabraknie też jej użytkowników. Jakie tematy zostaną poruszone podczas pierwszego spotkania tego środowiska?

Podczas spotkań przedstawiciele polskich uczelni wyższych, producentów, serwisów pompowych oraz użytkowników pomp będą prezentować swój punkt widzenia na bieżące tematy ze świata pomp. Pierwsze Forum Ekspertów PumpLab odbędzie się pod hasłem: „Osiąganie oszczędności energetycznej w infrastrukturach pompowych”. Temat zostanie zaprezentowany z kilku punktów widzenia:

  • naukowego, reprezentowanego przez naukowców – jak osiągnąć oszczędność energetyczna na etapie konstrukcji infrastruktur pompowych?
  • technicznego, reprezentowanego przez przedstawicieli firm realizujących oszczędność energetyczną w obszarze pomp, m.in. serwisów pompowych – czy modernizacje i serwis urządzeń pompowych mogą mieć realny wpływ na ich oszczędność energetyczną?
  • praktycznego, reprezentowanego przez producentów pomp oraz wdrożeniowców innowacji, energooszczędnych rozwiązań – innowacyjne urządzenia pompowe – aktualne energooszczędne rozwiązania.

Podsumowaniem będzie panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli i odbiorców proponowanych rozwiązań, m.in. krakowskich wodociągów, w której zostaną przeanalizowane możliwe do wprowadzenia działania i narzędzia prowadzące do oszczędności energetycznej.

Forum Ekspertów PumpLab kierowane jest do osób z kadr zarządzających, menedżerów oraz praktyków, wdrażających oszczędność energetyczną w swoich firmach lub planujących takie wdrożenia. Spotkanie – 18 marca, od godziny 12:00-15:00 – będzie miało formułę hybrydową – prelegenci na żywo z transmisją online dla uczestników. Wystarczy się wcześniej zarejestrować na stronie wydarzenia https://forumekspertowpumplab.pl/.

I Forum Ekspertów PumpLab zostało objęte patronatem honorowym Rektora Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Izb Gospodarczych z Warszawy i Katowic. Organizatorem jest portal PumpLab – ekspercka platforma wiedzy o infrastrukturach pompowych działających w branży wod-kan, energetyce, instalacjach ppoż. i przemysłowym facility managemencie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej