Goodman w Pomorskiej SSE

2008-04-18 14:20
Goodman w Pomorskiej SSE
Autor: Goodman Goodman w Pomorskiej SSE

Globalna grupa, która jest właścicielem, buduje i zarządza nieruchomościami logistycznymi oraz biurowymi - Goodman - rozpoczęła budowę swojej drugiej inwestycji w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łysomicach koło Torunia. Na 5 hektarach stanie magazyn o powierzchni 25 332 m2. Klientem jest japoński operator logistyczny Nissin.

Nissin jest japońskim operatorem logistycznym, świadczącym zintegrowane usługi logistyczne, który ma 281 biur w 23 krajach. Działa w Azji, USA i Europie, w tym i w Polsce. Wraz ze swoim rozwojem na tym ostatnim rynku Nissin potrzebował nowego magazynu w Toruniu, który pozwoliłby prowadzić działalność magazynową i spedycyjną dla międzynarodowych klientów firmy.

Goodman zaoferował klientowi nowoczesny magazyn klasy A w Crystal Park w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Łysomice koło Torunia. Wybudowany magazyn (na wizualizacjach) o całkowitej powierzchni 25 332 m2 będzie składał się z dwóch jednostek o powierzchni 15 194 m2 i 10 128 m2. Magazyny będą miały odpowiednio 16 i 10 doków załadunkowych i wysokość roboczą 11 m. Dodatkowo powstanie dwupiętrowa część biurowa o całkowitej powierzchni 500 m2, zewnętrzne parkingi pomieszczą 13 samochodów ciężarowych i 58 samochodów osobowych.

Na korzystne położenie obiektu wpływa bliskość budowanej autostrady A1, łączącej Warszawę z Trójmiastem i jego portami. Crystal Park znajduje się w odległości ok. 200 km od Zatoki Gdańskiej, 210 km od Warszawy, 9 km od Torunia i 60 km od międzynarodowego lotniska w Bydgoszczy.

Budowa została już rozpoczęta i zostanie zakończona w sierpniu 2008 roku, po wybudowaniu magazyn stanie się częścią Goodman European Logistic Fund.

"O atrakcyjności terenów w Toruniu świadczy fakt, że w ramach projektu dla Nissin zakupiliśmy w sumie aż 13 hektarów gruntów na tym terenie rozbudowując dalej nasz bank gruntów i szykując się na kolejne inwestycje dla naszych klientów" - komentuje Rafał Bochenek, Country Manager Goodman w Polsce.
To drugi w Europie magazyn Goodman wybudowany dla Nissin. Pierwszy o powierzchni 10 150 m2 znajduje się w Nanteuil - le Haudoin, 49 km od Paryża.

"Nad najlepszym rozwiązaniem zaoferowanym Nissin pracowaliśmy razem z japońskim zespołem Goodman, co znakomicie obrazuje nasz model biznesowy, dzięki któremu wykorzystujemy nasze globalne kontakty i lokalne doświadczenie na rynkach. Dzięki temu udaje się nam utrzymać długotrwałe obopólnie korzystne relacje z naszymi klientami" - dodaje Rafał Bochenek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej