Goodman przejmuje Calliston

2008-01-11 16:40

Goodman International Limited, globalna grupa posiadająca, budująca i zarządzająca nieruchomościami logistycznymi, rozpoczęła dalszą ekspansję na rynek niemiecki od przejęcia Calliston GmbH ('Calliston'), wiodącego dewelopera parków biznesowych w Niemczech.

Goodman International Limited to zintegrowana grupa nieruchomości logistycznych, prowadząca działalność od Australii i Nowej Zelandii, poprzez Azję i Europę aż po Wielką Brytanię. To ponad 30 biur w 20 krajach (m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, na Węgrzech i w Turcji).

Goodman istnieje w Niemczech od 2003 r. Ma trzy biura w Langenfeldzie, Hamburgu i Monachium. Skupia się na projektach nieruchomości logistycznych w Niemczech (zarządza 289 800 m2 przestrzeni logistycznej), Szwajcarii i Austrii. Przejęcie Calliston oznacza znaczące wzmocnienie niemieckiego oddziału i możliwość zaoferowania szerszego modelu obsługi klienta na niemieckim rynku. Goodman rozpoczął budowanie podstaw obsługi parków biznesowych dzięki wcześniejszym przejęciom SMH i 12 hektarowego Theodorstrasse Business Park w Düsseldorfie.

Calliston powstał ponad 25 lat temu. Był pionierem wśród niemieckich deweloperów parków biznesowych i komercyjnych. Ma 3 biura w Dusseldorfie, Hamburgu i Frankfurcie. Wybudował w międzyczasie ponad milion mkw. parków biznesowych - dla dużych międzynarodowych spółek giełdowych (np. Nokia, Siemens, L'Oreal, Sun Microsystems, Lufthansa, Techem i GE) - we wszystkich znaczących lokalizacjach w Niemczech. Calliston był odpowiedzialny za wybudowanie jednych największych parków biznesowych w Niemczech, jak: HansaPark, BusinessPark na lotnisku w Dusseldorfie i Quartier w Hamburgu. Obecnie zespół pracuje przy kolejnych transakcjach atrakcyjnych inwestycyjnie dla funduszu Goodman European Business Park Fund (GEBPF). Planowane są długotrwałe inwestycje w kluczowych niemieckich business parkach.

"Calliston wniesie do naszej firmy doświadczenie w budowaniu parków biznesowych i wzmocni nasz istniejący zespół i jego projekty w Niemczech." -  Rob Wilkinson, managing Director Goodman European Business Parks. - "Ostatnie kilka lat było wyzwaniem na rynku. Wierzymy, że sytuacja na niemieckim rynku wykazuje poprawę i liczymy na rozwój naszego biznesu na tym jednym z głównych rynków Europy."

"Nasze dołączenie do Goodman wzmocni platformę parków biznesowych w Niemczech. Wierzymy, że nastał dogodny czas aby tworzyć nowej generacji parki biznesowe w Niemczech, jako, że rynek najemców wykazuje ciągłe ożywienie." - dodał Andreas Buchmann, Managing Director Calliston.

Wartość rynkowa Grupy Goodman - w skład której wchodzi Goodman International Limited - wg danych z czerwca 2007 r. wynosi ok. 11,37 mld dolarów australijskich (około 7,16 mld euro). Czyni to z niej największą na australijskiej giełdzie oraz drugą co do wielkości na świecie grupę, która ma, buduje i zarządza nieruchomościami przemysłowymi i powierzchniami biznesowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej