Goodman przejmuje Calliston

2008-01-11 16:40

Goodman International Limited, globalna grupa posiadająca, budująca i zarządzająca nieruchomościami logistycznymi, rozpoczęła dalszą ekspansję na rynek niemiecki od przejęcia Calliston GmbH ('Calliston'), wiodącego dewelopera parków biznesowych w Niemczech.

Goodman International Limited to zintegrowana grupa nieruchomości logistycznych, prowadząca działalność od Australii i Nowej Zelandii, poprzez Azję i Europę aż po Wielką Brytanię. To ponad 30 biur w 20 krajach (m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, na Węgrzech i w Turcji).

Goodman istnieje w Niemczech od 2003 r. Ma trzy biura w Langenfeldzie, Hamburgu i Monachium. Skupia się na projektach nieruchomości logistycznych w Niemczech (zarządza 289 800 m2 przestrzeni logistycznej), Szwajcarii i Austrii. Przejęcie Calliston oznacza znaczące wzmocnienie niemieckiego oddziału i możliwość zaoferowania szerszego modelu obsługi klienta na niemieckim rynku. Goodman rozpoczął budowanie podstaw obsługi parków biznesowych dzięki wcześniejszym przejęciom SMH i 12 hektarowego Theodorstrasse Business Park w Düsseldorfie.

Calliston powstał ponad 25 lat temu. Był pionierem wśród niemieckich deweloperów parków biznesowych i komercyjnych. Ma 3 biura w Dusseldorfie, Hamburgu i Frankfurcie. Wybudował w międzyczasie ponad milion mkw. parków biznesowych - dla dużych międzynarodowych spółek giełdowych (np. Nokia, Siemens, L'Oreal, Sun Microsystems, Lufthansa, Techem i GE) - we wszystkich znaczących lokalizacjach w Niemczech. Calliston był odpowiedzialny za wybudowanie jednych największych parków biznesowych w Niemczech, jak: HansaPark, BusinessPark na lotnisku w Dusseldorfie i Quartier w Hamburgu. Obecnie zespół pracuje przy kolejnych transakcjach atrakcyjnych inwestycyjnie dla funduszu Goodman European Business Park Fund (GEBPF). Planowane są długotrwałe inwestycje w kluczowych niemieckich business parkach.

"Calliston wniesie do naszej firmy doświadczenie w budowaniu parków biznesowych i wzmocni nasz istniejący zespół i jego projekty w Niemczech." -  Rob Wilkinson, managing Director Goodman European Business Parks. - "Ostatnie kilka lat było wyzwaniem na rynku. Wierzymy, że sytuacja na niemieckim rynku wykazuje poprawę i liczymy na rozwój naszego biznesu na tym jednym z głównych rynków Europy."

"Nasze dołączenie do Goodman wzmocni platformę parków biznesowych w Niemczech. Wierzymy, że nastał dogodny czas aby tworzyć nowej generacji parki biznesowe w Niemczech, jako, że rynek najemców wykazuje ciągłe ożywienie." - dodał Andreas Buchmann, Managing Director Calliston.

Wartość rynkowa Grupy Goodman - w skład której wchodzi Goodman International Limited - wg danych z czerwca 2007 r. wynosi ok. 11,37 mld dolarów australijskich (około 7,16 mld euro). Czyni to z niej największą na australijskiej giełdzie oraz drugą co do wielkości na świecie grupę, która ma, buduje i zarządza nieruchomościami przemysłowymi i powierzchniami biznesowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej