Goodman dla Whirlpool'a

2008-02-08 15:34

Budynek "szyty na miarę" dla Whirlpool Corporation - znanego producenta AGD, wybuduje we Wrocławiu Goodman - globalna grupa, która buduje oraz zarządza nieruchomościami logistycznymi i biurowymi. Będzie to magazyn o powierzchni 25 695 m2. 

Whirlpool - Polar SA ma we Wrocławiu obiekty produkcyjne obsługujące zarówno polski, jak i europejski rynek. W związku z rozwojem i potrzebą dodatkowej powierzchni magazynowej, Goodman wybuduje firmie wysokiej jakości magazyn. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 53 907 m2, na terenie przyległym do bieżącej infrastruktury zakładu.

Magazyn zostanie "uszyty na miarę", czyli zgodnie z potrzebami Whirlpool'a - będzie pozwalał na obsługę transportu multimodalnego. Goodman wybuduje też bocznicę kolejową z 6-metrowym zadaszeniem i trzema bramami wysokości 3 m, dającymi bezpośredni dostęp z magazynu do rampy kolejowej. Obiekt będzie miał 17 doków załadunkowych oraz rozszerzone zatoki załadowcze. Wysokość robocza będzie wynosić 10 m, a nośność posadzek 50kN/m2. Zewnętrzne parkingi pomieszczą 37 samochodów osobowych i 27 ciężarówek.

"Z niecierpliwością oczekujemy realizacji inwestycji, która dostarczy nam powierzchni potrzebnej do rozwoju naszej działalności w tym strategicznym regionie. Nowy magazyn pozwoli na zwiększenie naszej efektywności i lepszą obsługę klientów firmy, zarówno w Polsce, jak i w Europie" - zapewnia Fabio Legnani, Supply Chain Planning and Operations Manager, Whirpool Wrocław.

Goodman dla Whirlpool'a
Autor: Goodman

Duże zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów Wrocław zawdzięcza położeniu (Dolny Śląsk - zagłębie polskiego przemysłu) oraz bliskości granic Niemiec i Czech. Ze względu na rozwijającą się infrastrukturę transportową i dużą liczbę międzynarodowych firm z sektorów elektroniki, chemii przemysłowej, spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego i samochodowego - jest to idealna lokalizacja dla firm dystrybuujących towary w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Ponadto: działka na której wybudowany zostanie magazyn leży blisko planowanej drogi ekspresowej S5, czyli 10 km od autostrady A4 i 8 km od lotniska. Teren został zakupiony od należącej do Whirlpool spółki Polar S.A. Po wybudowaniu magazyn stanie się częścią funduszu logistycznego Goodman - Goodman European Logistics Fund (GELF). Whirlpool będzie dzierżawić zarządzany przez firmę Goodman magazyn. Inwestycja rozpocznie się z początkiem lutego 2008 roku, jej oddanie planowane jest na wrzesień 2008 roku.

"Ze względu na swoją strategiczną lokalizację i duży rynek zbytu, Wrocław coraz silniej konkuruje z Czechami i południowo-wschodnimi Niemcami, jako miejsce idealne do produkcji sprzętu AGD i elektroniki. Whirlpool jest światowym liderem w produkcji sprzętu AGD i jesteśmy zadowoleni z możliwości wsparcia jego rozwoju na wrocławskim rynku. Zaoferowane przez nas rozwiązanie pokazuje zalety naszego skierowanego na klienta zintegrowanego modelu biznesowego. Whirlpool może skoncentrować się na optymalizacji swojej działalności, jednocześnie korzystając z wysokiej jakości magazynu, zarządzanego dla niego przez nasz doświadczony zespół" - komentuje Rafał Bochenek, Managing Director Goodman w Polsce.

Grupa Goodman zarządza ogółem aktywami rzędu 23,4 mld euro. Dotychczas firma wybudowała w Polsce 40 000 m2 wysokiej jakości powierzchni magazynowej, z której 24 000 m2 należy do GELF. Obecnie Goodman buduje również centrum logistyczne o powierzchni 150 000 m2 w okolicach Krakowa - z elastycznymi obiektami przystosowanymi do magazynowania i dystrybucji, a nawet lekkiej produkcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej