Goodman dla Whirlpool'a

2008-02-08 15:34

Budynek "szyty na miarę" dla Whirlpool Corporation - znanego producenta AGD, wybuduje we Wrocławiu Goodman - globalna grupa, która buduje oraz zarządza nieruchomościami logistycznymi i biurowymi. Będzie to magazyn o powierzchni 25 695 m2. 

Whirlpool - Polar SA ma we Wrocławiu obiekty produkcyjne obsługujące zarówno polski, jak i europejski rynek. W związku z rozwojem i potrzebą dodatkowej powierzchni magazynowej, Goodman wybuduje firmie wysokiej jakości magazyn. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 53 907 m2, na terenie przyległym do bieżącej infrastruktury zakładu.

Magazyn zostanie "uszyty na miarę", czyli zgodnie z potrzebami Whirlpool'a - będzie pozwalał na obsługę transportu multimodalnego. Goodman wybuduje też bocznicę kolejową z 6-metrowym zadaszeniem i trzema bramami wysokości 3 m, dającymi bezpośredni dostęp z magazynu do rampy kolejowej. Obiekt będzie miał 17 doków załadunkowych oraz rozszerzone zatoki załadowcze. Wysokość robocza będzie wynosić 10 m, a nośność posadzek 50kN/m2. Zewnętrzne parkingi pomieszczą 37 samochodów osobowych i 27 ciężarówek.

"Z niecierpliwością oczekujemy realizacji inwestycji, która dostarczy nam powierzchni potrzebnej do rozwoju naszej działalności w tym strategicznym regionie. Nowy magazyn pozwoli na zwiększenie naszej efektywności i lepszą obsługę klientów firmy, zarówno w Polsce, jak i w Europie" - zapewnia Fabio Legnani, Supply Chain Planning and Operations Manager, Whirpool Wrocław.

Goodman dla Whirlpool'a
Autor: Goodman

Duże zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów Wrocław zawdzięcza położeniu (Dolny Śląsk - zagłębie polskiego przemysłu) oraz bliskości granic Niemiec i Czech. Ze względu na rozwijającą się infrastrukturę transportową i dużą liczbę międzynarodowych firm z sektorów elektroniki, chemii przemysłowej, spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego i samochodowego - jest to idealna lokalizacja dla firm dystrybuujących towary w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Ponadto: działka na której wybudowany zostanie magazyn leży blisko planowanej drogi ekspresowej S5, czyli 10 km od autostrady A4 i 8 km od lotniska. Teren został zakupiony od należącej do Whirlpool spółki Polar S.A. Po wybudowaniu magazyn stanie się częścią funduszu logistycznego Goodman - Goodman European Logistics Fund (GELF). Whirlpool będzie dzierżawić zarządzany przez firmę Goodman magazyn. Inwestycja rozpocznie się z początkiem lutego 2008 roku, jej oddanie planowane jest na wrzesień 2008 roku.

"Ze względu na swoją strategiczną lokalizację i duży rynek zbytu, Wrocław coraz silniej konkuruje z Czechami i południowo-wschodnimi Niemcami, jako miejsce idealne do produkcji sprzętu AGD i elektroniki. Whirlpool jest światowym liderem w produkcji sprzętu AGD i jesteśmy zadowoleni z możliwości wsparcia jego rozwoju na wrocławskim rynku. Zaoferowane przez nas rozwiązanie pokazuje zalety naszego skierowanego na klienta zintegrowanego modelu biznesowego. Whirlpool może skoncentrować się na optymalizacji swojej działalności, jednocześnie korzystając z wysokiej jakości magazynu, zarządzanego dla niego przez nasz doświadczony zespół" - komentuje Rafał Bochenek, Managing Director Goodman w Polsce.

Grupa Goodman zarządza ogółem aktywami rzędu 23,4 mld euro. Dotychczas firma wybudowała w Polsce 40 000 m2 wysokiej jakości powierzchni magazynowej, z której 24 000 m2 należy do GELF. Obecnie Goodman buduje również centrum logistyczne o powierzchni 150 000 m2 w okolicach Krakowa - z elastycznymi obiektami przystosowanymi do magazynowania i dystrybucji, a nawet lekkiej produkcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej