Geberit rozbudowuje zakład w Ozorkowie

2018-02-22 16:19
Geberit - produkcja ceramiki
Autor: Geberit

Ponad 71 mln zł zainwestuje Geberit w swój zakład w Ozorkowie, w którym produkuje kabiny prysznicowe, wanny i brodziki akrylowe. Dzięki rozbudowie zakładu, osortyment wzbogaci się o elementy instalacji wodnych i gazowych wykonanych ze stali nierdzewnej, stali węglowej, miedzi oraz stopu miedzi, niklu oraz żelaza i mosiądzu.

Firma Geberit poinformowała o wmurowanie kamienia węgielnego, które zapoczątkowało inwestycję w Ozorkowie. Ma być ona zakończona w połowie 2019 r. Wybudowane zostaną hala magazynowa i produkcyjna wraz z zapleczem technicznym i powierzchnią biurowo - socjalną. W zakładzie Geberita w Ozorkowie zatrudnionych jest obecnie ok. 200 osób. Firma zapowiada, że dzięki jego rozbudowie powstaną nowe miejsca pracy.

Dodajmy, że Grupa Geberit działa w Polsce od 1995 r. Oprócz zakładu w Ozorkowie, własnością tej firmy są także zakłady w Kole i we Włocławku. W obu produkowana jest ceramika łazienkowa. Do Koła, gdzie znajdują się centralne magazyny firmy, trafiają produkty ze wszystkich polskich fabryk, a dopiero stamtąd odpowiednio skompletowane, do odbiorców na całym świecie. Geberit Produkcja zatrudnia łącznie ok. 1200 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej