Znika Sanitec, teraz już tylko Geberit

2015-04-09 16:04
Siedziba Geberit
Autor: Geberit

Jak informowaliśmy wcześniej, 7 kwietnia 2015 rozpoczyna się nowy etap dla spółek Sanitec i Geberit – znika nazwa tej pierwszej i zaczyna się działalność dla obu pod jednym kierownictwem i jedną nazwą Geberit.

Wspólna nazwa i jeden zarząd to wydaje się tylko proste na papierze. To przede wszystkim integracja obu spółek na najwyższych szczeblach - blisko 250 menedżerów podejmie działania w nowej Grupie Geberit, powstanie nowa organizacja. Dla pozostałych pracowników firmy oraz klientów i partnerów zachodzące zmiany nie będą miały istotnego znaczenia. W najbliższych miesiącach zostaną opracowane szczegółowe rozwiązania organizacyjne na wszystkich szczeblach, w drugiej połowie roku rozpocznie się ich wdrażanie, tak aby z początkiem roku 2016 sprawnie działała już jedna zintegrowana firma. Scalone zostaną struktury sprzedaży, marketingu oraz funkcje wsparcia w ramach grupy np. kadry czy finanse.

- Połączenie firm postrzegamy przede wszystkim w kategorii szans. Naturalna w tym procesie niepewność ze strony pracowników czy szeroko pojętego rynku będzie minimalizowana dzięki przejrzystemu procesowi integracji. W nadchodzących tygodniach równolegle z działaniami organizacyjnymi będziemy skupiać się na naszej codziennej pracy – zapewnia Christian Buhl, dyrektor generalny Geberit. Nowym prezesem połączonej organizacji jest od 7 kwietnia Przemysław Powalacz.

Powstanie firmy Geberit datuje się na 1874 rok. Dzisiaj firma ma przedstawicielstwa w 41 krajach. Grupa Geberit ma  16 zakładów produkcyjnych w 7 różnych krajach, główne znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. W 2014 roku Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,4 mld franków szwajcarskich zatrudniając ponad 6000 pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej