GDDKiA: przetarg na MOPy na A1 ogłoszony

2011-07-04 10:02
MOP GDDKiA
Autor: GDDKiA Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanych w ciągu autostrady A1 na odcinku Toruń-Tuszyn oraz Pyrzowice-Gorzyczki, w celu budowy i eksploatacji MOPów. Termin składania wniosków kwalifikacyjnych upływa 16 sierpnia o godz. 14.00.

Dzierżawa będzie obejmować obiekt z przeznaczeniem pod wybudowanie, wyposażenie oraz prowadzenie MOP kategorii II, o funkcji wypoczynkowo-usługowej wyposażony m.in. w stację paliw i./lub MOP kategorii III, o funkcji wypoczynkowej i usługowej wyposażony m.in. w stację paliw i ewentualnie w obiekt noclegowy w formie motelu,zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym warunkami technicznymi dotyczącymi autostrad oraz decyzjami administracyjnymi ustalającymi likalizację MOP.

Przetarg-szczegóły

Dzierżawca doprowadzi teren nieruchmości do wymogów przewidzianych dla MOP kategorii II i/lub MOP kategorii III zgodnie z warunkami technicznymi dla dróg publicznych, decyzjami administracyjnymi ustalającymi lokalizacje MOP oraz Obligatoryjnym Programem Funkcjonalnym opracowanym przez Wydzierżawiającego, jak również jego utrzymywania. Z tytułu działalności gospodarczej związanej z obsługą ruchu prowadzonej na terenie MOP dzierżawca będzie uprawniony do uzyskania przychodu z tej działalności. Dzierżawca będzie zobowiązany do zapłaty czynszu dzierżawnego na rzecz GDDKiA w kwocie stałej oraz czynszu od przychodu. Przedmiotem składanych ofert będzie wysokość stałego czynszu dzierżawnego.

Okres trwania umowy wynosić będzie 20 lat. Podmioty zainteresowane udziałem w kwalifikacji wstępnej będą mogły pobrać Specyfikację Warunków Kwalifikacji Wstępnej (SWKW) wraz z formularzem kwalifikacji wstępnej, dostępną pod adresem www.gddkia.gov.pl, zakładka "zamówienia publiczne".

Obecnie w Polsce przy autostradach pod zarządem GDDKiA działa 17 MOP. Wpływy z dzierżawy MOPów zasilające budżet państwa tylko w 2010 roku wyniosły ok. 60 mln złotych. W roku 2012 liczba Miejsc Obsługi Podróżnych zwiększy się do 56, a do roku 2015 szacowane wpływy z tytułu dzierżawy nieruchomości MOP wyniosą ok. 500 mln złotych, a w latach 2011-2032 niemal 5 mld.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej