Gdańsk: połączenie kolejowe do stadionu PGE Arena coraz bliżej. PKP podpisały kolejną umowę

2011-10-19 15:26
PKP
Autor: PKP SA

Wszystko wskazuje na to, że połączenie kolejowe do stadionu PGE Arena w Gdańsku, będzie gotowe na Euro 2012. Zarząd PKP wybrał firmę, która zmodernizuje stację PKP - Gdańsk Kolonia. Wartość podpisanej umowy opiewa na ponad 400 mln złotych netto.

Zarząd PKP podpisał 18 października, kolejną umowę o roboty budowlane, w ramach budowy połączenia kolejowego do stadionu PGE Arena w Gdańsku. Podpisany kontrakt obejmuje budowę przystanku kolejowego PKP Gdańsk Kolonia. Wykonawcą zadania jest przedsiębiorstwo handlowo-usługowe - Rajbud z Tczewa.

Przeczytaj również: Zobacz jak się zmieniło wrocławskie Kino Warszawa - Dolnośląskie Centrum Filmowe

Wartość umowy wynosi 440 340 złotych brutto. Tczewska spółka zrealizuje budowę do końca listopada 2011 roku. Umowę o roboty budowlane podpisali: w imieniu PKP - Dariusz Kaczyński, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji Oddział w Gdańsku oraz Grażyna Chamerska - prezes spółki Rajbud.

Roboty budowlane - zakres

W ramach budowy przystanku PKP Gdańsk Kolonia, Rajbud opracuje dokumentację wykonawczą i powykonawczą inwestycji. Na etapie budowy przedsiębiorstwo wykona:

  • naprawę (włącznie z pomalowaniem) elementów stalowych wiaty peronowej i zadaszeń,
  • naprawę tynków przejścia podziemnego,
  • naprawę peronu i dachu,
  • oświetlenie przejścia podziemnego.

Połączenie kolejowe do stadionu PGE Arena

Modernizacja linii kolejowej do stadionu Arena Gdańsk usprawni połączenie pomiędzy centum miasta z dzielnicą Gdańsk Nowy Port (dzielnia portowa i przemysłowa), ale przede wszystkim pomoże w obsłudze stadionu podczas mistrzostw Euro 2012.
Na prace budowlane związane z modernizacją połączenia kolejowego do stadionu Arena Gdańsk, Zarząd PKP przeznaczył 6 703 500,00 złotych netto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej