Gdańsk: budowa peronu przy stadionie PGE Arena. PKP wybrały wykonawcę

2011-11-03 12:28
Budowa peronu przy stadionie PGE Arena - podpisanie umowy
Autor: PKP PLK SA Podpisanie umowy na roboty budowlane

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed Euro 2012 zostanie wybudowany peron przy stadionie PGE Arena w Gdańsku. Zarząd PKP podpisał umowę o roboty budowlane z wykonawcą przedsięwzięcia. Wartość podpisanego kontraktu opiewa na ponad 2 mln złotych. Inwestycja bez wątpienia ułatwi komunikację osobom podróżującym koleją, zarówno podczas mistrzostw, jak również po ich zakończeniu.

Zarząd PKP wybrał na drodze przetargu wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje peron przy stadionie PGE Arena w Gdańsku.

Przeczytaj również: Jaguar ma swój apartament w londyńskim hotelu

Wykonawcą inwestycji będzie firma Rajbud z Tczewa. Umowa o roboty budowlane między stronami, została podpisana 2 listopada.
Wartość kontraktu wynosi 2 082 057,90 złotych brutto. Przypomnijmy, że jest to druga realizacja, jaką Rajbud wykonuje dla PKP, w ramach modernizacji linii kolejowej do stadionu PGE Arena. Przedsiębiorstwo aktualnie prowadzi budowę przystanku kolejowego Gdańsk Kolonia.

Jaki prace wykona Rajbud?

Firma Rajbud oprócz budowy peronu, będzie odpowiedzialna za opracowanie koncepcji budowy, wraz z dojściem od ulicy Stadionowej (budowa dojścia nie będzie realizowana przez spółkę), opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru budowlanego. Ponadto, w ramach zawartego kontraktu wykonawca jest zobligowany do uzyskania wszystkich wymaganych opinii oraz pozwoleń, które są niezbędne do zrealizowania inwestycji. Tczewska firma planowo ma ukończyć budowę do 30 kwietnia 2012 roku, czyli przed Euro 2012.

Peron przy stadionie PGE Arena - opis inwestycji

Wybudowanie peronu przy stadionie PGE Arena ma na celu wznowienie ruchu pociągów pasażerskich, które zostały zawieszoane w 2005 roku. Przedsięwzięcie umożliwi uzyskanie prędkości rozkładowej 80 km/h. Po zakończeniu Euro 2012 inwestycja pozwoli na wykorzystanie linii 249 do obsługi stadionu oraz pobliskich terenów.
Zarząd PKP na wszystkie prace modernizacyjne związane z przygotowaniem połączeń kolejowych do stadionu PGE Arena przeznaczył ponad 6,7 mln złotych brutto.

PGE Arena Gdańsk - budowa peronu
Autor: PKP PLK SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej