Gazela dla Soudalu

2007-05-22 18:54

Firmy budowlane dołączają do grona najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Świadczy o tym kolejne wyróżnienie "Pulsu Biznesu" dla firmy Soudal. Firma po raz trzeci otrzymała "Gazelę Biznesu".

Szybki i stały rozwój to najważniejsze kryteria wyboru zwycięzców. Ranking uwzględnia, uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności, ale bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki i stabilny rozwój w okresie ostatnich 3 lat.

I edycja rankingu odbyła się w 2000 roku. Na liście najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw znalazło się 300 firm, w 2001 roku - 400, w 2002 roku - 800, w 2003 - 1400, w 2004 - 2002, a w 2005 - 3108.
Główna idea konkursu to promowanie szybko rozwijających się małych i średnich firm, ponieważ właśnie one mają najpoważniejszy udział w tworzeniu produktu krajowego brutto i w przeciwieństwie do firm dużych potrafią szybko i łatwo dostosować się do zmieniających się warunków.
O miejscu firmy Soudal w rankingu zadecydował przyrost wartości obrotów firmy oraz wzrost sprzedaży w okresie 2002-2004. Ważnym elementem wyboru firm była również ich uczciwość i otwartość weryfikowana przez wywiadownię gospodarczą Coface Intercredit. "Gazele Biznesu"  w ciągu sześciu lat stały się znanym i cenionym symbolem dynamicznego rozwoju i biznesowej rzetelności.
Firma Soudal powstała w 1966 roku. Główna siedziba i dwa zakłady produkcyjne mieszczą się w Turnhout w Belgii. Firma specjalizuje się w branży chemii budowlanej. Od momentu rozpoczęcia działalności wypracowała rozwiązania zapewniające jej czołową pozycję wśród producentów pian poliuretanowych, silikonów, uszczelniaczy oraz klejów. Ponad 90 procent produkcji eksportowane jest do 110 krajów Europy, Ameryki i Azji. W ciągu ostatnich dziesięciu lat obroty wzrastały średnio o 10 procent każdego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej