Galeria Bawełnianka: umowa na finansowanie inwestycji podpisana

2011-08-05 15:00
Galeria Bawełnianka
Autor: Żarówka PR i Marketing

Galeria Bawełnianka, podpisała umowę o finansowanie inwestycji, która realizowana jest w Bełchatowie. Środków na realizację udzieli Bank Polskiej Spółdzielczości. Koszt inwestycji wynosi 105 mln złotych.

Umowa o finansowanie inwestycji pomiędzy spółką Bawełnianka, a Bankiem Polskiej Spółdzielczości, została zawarta 4 sierpnia.

- Bawełnianka jest pierwszą tego typu inwestycją w Bełchatowie.
Galeria powstaje w centrum miasta, przy głównej arterii komunikacyjnej. Znakomita lokalizacja oraz szeroka oferta handlowa, usługowa i rozrywkowa to najważniejsze atuty naszej galerii, a przedsięwzięcie wpisuje się w oczekiwania i potrzeby mieszkańców Bełchatowa i okolic - komentuje Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

Galeria Bawełnianka - opis inwestycji

Galeria Bawełnianka jest pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Bełchatowie. Obiekt powstaje w centrum miasta pomiędzy ulicami Bawełnianą, Sienkiewicza, Krótką i Pabianicką. Doskonała lokalizacja, w tym bezpośrednie położenie przy drodze krajowej nr 8, sprawia, że Galeria Bawełnianka będzie dobrze skomunikowana z każdą częścią miasta oraz drogami wyjazdowymi. Inwestycja powstaje na powierzchni około 23 tys. m 2.Centrum Handlowe pomieści 100 sklepów, liczne kawiarnie i restauracje, 6-salowy kompleks kinowy oraz fitness club. Na terenie obiektu powstanie parking na 700 darmowych miejsc.
.Prace budowlane galerii Bawełnianka rozpoczęły się w maju. Generalnym wykonawcą jest firma MIRBUD. Równolegle z pracami budowlanymi trwa proces komercjalizacji obiektu.
Projekt architektoniczno-budowlany został przygotowany przez Biuro Projektowania Architektonicznego Pallado i Skupin. Ceglane elewacje oraz zachowanie komina nadaje galerii industrialnego charakteru. Znakiem rozpoznawczym obiektu będzie wysoka na 70 metrów konstrukcja komina, wokół której zlokalizowany będzie sektor gastronomiczno-kawiarniany. Prace budowlne mają zakończyć się w drugiej połowie 2012 roku.

Galeria Bawełnianka
Autor: Bawełnianka Sp.zo.o. Galeria Bawełnianka - wizualizacja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej