Galeria Bawełnianka: umowa na finansowanie inwestycji podpisana

2011-08-05 15:00
Galeria Bawełnianka
Autor: Żarówka PR i Marketing

Galeria Bawełnianka, podpisała umowę o finansowanie inwestycji, która realizowana jest w Bełchatowie. Środków na realizację udzieli Bank Polskiej Spółdzielczości. Koszt inwestycji wynosi 105 mln złotych.

Umowa o finansowanie inwestycji pomiędzy spółką Bawełnianka, a Bankiem Polskiej Spółdzielczości, została zawarta 4 sierpnia.

- Bawełnianka jest pierwszą tego typu inwestycją w Bełchatowie.
Galeria powstaje w centrum miasta, przy głównej arterii komunikacyjnej. Znakomita lokalizacja oraz szeroka oferta handlowa, usługowa i rozrywkowa to najważniejsze atuty naszej galerii, a przedsięwzięcie wpisuje się w oczekiwania i potrzeby mieszkańców Bełchatowa i okolic - komentuje Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

Galeria Bawełnianka - opis inwestycji

Galeria Bawełnianka jest pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Bełchatowie. Obiekt powstaje w centrum miasta pomiędzy ulicami Bawełnianą, Sienkiewicza, Krótką i Pabianicką. Doskonała lokalizacja, w tym bezpośrednie położenie przy drodze krajowej nr 8, sprawia, że Galeria Bawełnianka będzie dobrze skomunikowana z każdą częścią miasta oraz drogami wyjazdowymi. Inwestycja powstaje na powierzchni około 23 tys. m 2.Centrum Handlowe pomieści 100 sklepów, liczne kawiarnie i restauracje, 6-salowy kompleks kinowy oraz fitness club. Na terenie obiektu powstanie parking na 700 darmowych miejsc.
.Prace budowlane galerii Bawełnianka rozpoczęły się w maju. Generalnym wykonawcą jest firma MIRBUD. Równolegle z pracami budowlanymi trwa proces komercjalizacji obiektu.
Projekt architektoniczno-budowlany został przygotowany przez Biuro Projektowania Architektonicznego Pallado i Skupin. Ceglane elewacje oraz zachowanie komina nadaje galerii industrialnego charakteru. Znakiem rozpoznawczym obiektu będzie wysoka na 70 metrów konstrukcja komina, wokół której zlokalizowany będzie sektor gastronomiczno-kawiarniany. Prace budowlne mają zakończyć się w drugiej połowie 2012 roku.

Galeria Bawełnianka
Autor: Bawełnianka Sp.zo.o. Galeria Bawełnianka - wizualizacja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej