Galeria Bałtycka nominowana do nagrody ICSC

2008-11-25 12:27
Galeria Bałtycka nominowana do nagrody ICSC
Autor: ECE Projektmanagement Polska Galeria Bałtycka nominowana do nagrody ICSC

Jako jedyne centrum handlowe w Polsce - Galeria Bałtycka - została nominowana do nagrody ICSC European Awards 2009 (Europejska Nagroda Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych), najbardziej prestiżowego wyróżnienia w branży. Uzyskała nominację w kategorii dużych obiektów. Na liście finalistów konkursu w tym roku jest jedynie 18 projektów, wyłonionych spośród blisko 50 zgłoszeń. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Europejskiej Konferencji ICSC w dniach 22-24 kwietnia 2009 w Barcelonie.

"Nominacja ICSC dla Galerii Bałtyckiej potwierdza, że Galeria słusznie stała się handlową wizytówką Trójmiasta. To duży sukces zespołu ECE, który pracował przy projektowaniu, budowie, wynajmie i rozwoju Galerii Bałtyckiej, a także ogromna satysfakcja dla mnie i wszystkich moich pracowników." - mówi Marcin Łukasiewicz, dyrektor Galerii Bałtyckiej. - "Nasza galeria zdecydowanie wyróżnia się wśród najnowszych centrów handlowych w Polsce i w Europie."

Galeria Bałtycka (na zdjęciu) została otwarta w Gdańsku w październiku 2008 roku. Zrealizowała ją firma ECE we współpracy z Deutsche Euroshop AG. Galeria Bałtycka jest najnowocześniejszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym w Gdańsku i regionie Trójmiasta. Od chwili otwarcia odwiedziło ją już ponad 10 milionów ludzi. Galeria ma regionalny zasięg - przyciąga potencjalnych klientów z całego regionu Pomorza, jak również turystów i podróżnych. Odwiedzający mają do dyspozycji 200 sklepów i punktów usługowych, z ogromnym wyborem marek mody oraz różnorodnych produktów i usług, od zakupów w supermarkecie począwszy po wypoczynek w przytulnych kawiarenkach i zajęcia w klubie fitness. Architektura Galerii Bałtyckiej jest inspirowana bliskością morza. Galeria Bałtycka jest dogodnie położenie przy Al. Grunwaldzkiej, głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz, z wygodnym dojazdem samochodem, pociągiem i środkami komunikacji miejskiej.

Nagrody ICSC European Awards, przyznawane przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (International Council of Shopping Center, ICSC) są najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami w branży centrów handlowych. Premiują projekty wyróżniające się jakością, innowacyjną architekturą i efektywnością biznesową. W ubiegłym roku wśród laureatów ICSC Awards 2008 znalazła się Galeria Krakowska, otwarta przez ECE w 2006 r. w Krakowie, którą nagrodzono w kategorii dużych obiektów. Więcej informacji o Europejskich Nagrodach ICSC można znaleźć na: www.icsc.org/europeanawards/.

Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych (International Shopping Center Council, ICSC) jest globalną organizacją, która zrzesza ok. 75 tys. członków z ponad 80 krajów: specjalistów z branży centrów handlowych, jak również przedstawicieli władzy publicznej i nauki. ICSC koordynuje prace 25 krajowych i regionalnych rad centrów handlowych.

Foto: ECE

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej