Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2009

2009-03-06 13:56
Forum Wentylacja 2008
Autor: www.forumwentylacja.pl

Największa w Polsce wystawa branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej, czyli Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2009, już 18-19 marca w Warszawie zgromadzi najważniejszych producentów i dostawców urządzeń, a także instytucje i organizacje branżowe. Ponad 120 wystawców zaprezentuje się na dwóch poziomach ekspozycyjnych. Zapowiadają dziesiątki nowych produktów. Wszystko wskazuje na to, że VII edycja wystawy będzie mieć rekordową w swej historii wielkość.

Forum Wentylacja 2008
Autor: www.forumwentylacja.pl
Forum Wentylacja 2008
Autor: www.forumwentylacja.pl
Forum Wentylacja 2008
Autor: www.forumwentylacja.pl

Jak co roku podczas wystawy odbędzie się interesujący cykl seminariów szkoleniowych (program) , skierowanych do projektantów i wykonawców instalacji. Głównym punktem programu będzie prezentacja najnowszych zmian w przepisach dotyczących wentylacji i klimatyzacji. Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury omówią zmiany w Prawie budowlanym oraz w rozporządzeniach w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz w sprawie zakresu i formy projektu budowlanego.

Zaprezentowana zostanie metodologia obliczania zapotrzebowania na energię w budynkach (pod kątem wentylacji i klimatyzacji), na potrzeby certyfikacji energetycznej. Ponadto odbędzie się szereg seminariów poświęconych technologiom, między innymi: zagadnieniom odzysku ciepła, instalacjom o zmiennej ilości powietrza (VAV), instalacjom o zmiennej ilości czynnika chłodniczego (VRV), czystości kanałów wentylacyjnych, centralom klimatyzacyjnym, klimatyzacji precyzyjnej, filtracji powietrza, izolacjom technicznym. Prezentowane będą także zagadnienia wentylacji pożarowej. Zaproszeni prelegenci omówią wytyczne projektowe, szczegóły technologiczne rożnych systemów wentylacji i klimatyzacji.

Uczestnicy seminariów będą mieć szansę na wygranie licencji profesjonalnych programów komputerowych do projektowania instalacji FDBES Ventpack 3.0, poradników Recknagel 2009 oraz innych publikacji technicznych.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja.

Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2009, największa w Polsce wystawa branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej, odbędzie się 18-19 marca w Warszawie, w Centrum Kongresowym GROMADA w Warszawie, przy ul. 17 Stycznia 32 (róg Al. Żwirki i Wigury).
Szczegółowe informacje: www.forumwentylacja.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej