Firmy budowlane mają kolejną Platformę

2007-05-22 18:53

W Warszawie otwarto kolejną Platformę - hurtownię dla średnich i małych przedsiębiorstw z branży budowlanej i remontowo-budowlanej. Pod jednym dachem klienci mogą kupić ponad 20 000 specjalistycznych artykułów budowlanych. Hurtownia istnieje na polskim rynku już sześć lat.

Pierwsze Platformy powstały we Francji stosunkowo niedawno, bo w 1998 roku. Obecnie na całym świecie istnieje 66 Platform w 6 krajach. W Polsce pierwsze otwarcie odbyło się w 2000 roku w Czeladzi.
Platforma to hurtownia przeznaczona dla firm budowlanych. Klient, aby dokonać zakupów, otrzymuje bezpłatnie specjalną kartę, która stanowi swoisty identyfikator danej firmy. Dzięki karcie pracownicy Platformy wiedzą, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje i jakie prace wykonuje w poszczególnych sezonach. Mogą zatem informować firmę o okresowych promocjach i ofercie.

Platforma określa siebie jako hurtownię dla profesjonalistów. Oferta jej skierowana jest do sześciu głównych segmentów: malarzy, stolarzy, murarzy, glazurników, hydraulików oraz elektryków (tak też, tematycznie podzielony jest teren hurtowni). Oprócz tego na terenie obiektu znajduje się rozbudowany dział narzędzia. W sumie 20 000 produktów 100 różnych marek pod jednym dachem, co daje dużą oszczędność czasu podczas robienia zakupów.  Warto zaznaczyć, że 95 proc. sprzedawanych produktów są to produkty polskie.
Firma zadbała o obsługę. Klient nie jest tutaj anonimowy, po obiekcie oprowadza go pracownik, który służy mu pomocą i poradą co do produktów. Ciekawym pomysłem są również organizowane dla klientów szkolenia służące podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, kończące się uzyskiwaniem zawodowych certyfikatów.
Planuje się, że do 2007 roku powstanie około 100 Platform w 8 krajach świata, w tym:

  • Francja - 33
  • Hiszpania - 17
  • Wielka Brytania - 9
  • Węgry - 2
  • Polska - 4 (trzy w Warszawie, jedna w Czeladzi)
  • Niemcy - 1
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej