FIrma IVG nowym właścicielem budynku Victoria Building

2011-01-24 23:23
Budynek Victoria, Warszawa
Autor: IVG Institutional Funds

IVG Institutional Funds GmbH w ostatnim kwartale 2010 roku zakupił od europejskiego funduszu inwestycyjnego Deka Immobilien Investment nową nieruchomość na warszawskiej Woli. Jest nią budynek VICTORIA, w którym mieści się obecnie siedziba Kredyt Banku. Wartość transakcji oszacowana została na 29 milionów euro.

„Zakup budynku Victoria przez IVG Institutional Funds potwierdza zainteresowanie inwestycjami w Polsce wynikające z bardzo dobrej sytuacji ekonomicznej w kraju i stolicy. Jako jeden z niewielu krajów oparliśmy się recesji w latach 2008/2009, a prognozy na przyszłość również napawają optymizmem. Nasza transakcja pokazuje też, że warszawski rynek biurowy postrzegany jest jako rynek dojrzały i ustabilizowany” – mówi Maciej Zajdel, Prezes Zarządu IVG Poland.

Budynek biurowy VICTORIA, wybudowany w 2003 r., składa się z głównej 13-piętrowej części budynku oraz połączonej z nią części trzypiętrowej. Z górnych pięter widoczna jest rozległa panorama Warszawy. Budynek oferuje około 12,500 m2 powierzchni, 83 miejsca na podziemnym parkingu oraz 83 miejsca na zewnątrz. VICTORIA znajduje się w dogodnej lokalizacji w niedalekiej odległości od warszawskiego centrum biznesu, około 15 minut samochodem od lotniska i 5 minut od głównej stacji kolejowej. Obecnie Wola uznawana jest przez inwestorów za jedno z najlepszych miejsc do realizacji inwestycji biurowych w stolicy ze względu na łatwy dostęp do publicznych środków transportu. W przyszłości nieruchomości w tej dzielnicy będą dodatkowo zyskiwały na wartości w związku z powstającą obok linią metra. Jedynym najemcą budynku jest Kredyt Bank S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej