FIrma IVG nowym właścicielem budynku Victoria Building

2011-01-24 23:23
Budynek Victoria, Warszawa
Autor: IVG Institutional Funds

IVG Institutional Funds GmbH w ostatnim kwartale 2010 roku zakupił od europejskiego funduszu inwestycyjnego Deka Immobilien Investment nową nieruchomość na warszawskiej Woli. Jest nią budynek VICTORIA, w którym mieści się obecnie siedziba Kredyt Banku. Wartość transakcji oszacowana została na 29 milionów euro.

„Zakup budynku Victoria przez IVG Institutional Funds potwierdza zainteresowanie inwestycjami w Polsce wynikające z bardzo dobrej sytuacji ekonomicznej w kraju i stolicy. Jako jeden z niewielu krajów oparliśmy się recesji w latach 2008/2009, a prognozy na przyszłość również napawają optymizmem. Nasza transakcja pokazuje też, że warszawski rynek biurowy postrzegany jest jako rynek dojrzały i ustabilizowany” – mówi Maciej Zajdel, Prezes Zarządu IVG Poland.

Budynek biurowy VICTORIA, wybudowany w 2003 r., składa się z głównej 13-piętrowej części budynku oraz połączonej z nią części trzypiętrowej. Z górnych pięter widoczna jest rozległa panorama Warszawy. Budynek oferuje około 12,500 m2 powierzchni, 83 miejsca na podziemnym parkingu oraz 83 miejsca na zewnątrz. VICTORIA znajduje się w dogodnej lokalizacji w niedalekiej odległości od warszawskiego centrum biznesu, około 15 minut samochodem od lotniska i 5 minut od głównej stacji kolejowej. Obecnie Wola uznawana jest przez inwestorów za jedno z najlepszych miejsc do realizacji inwestycji biurowych w stolicy ze względu na łatwy dostęp do publicznych środków transportu. W przyszłości nieruchomości w tej dzielnicy będą dodatkowo zyskiwały na wartości w związku z powstającą obok linią metra. Jedynym najemcą budynku jest Kredyt Bank S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej