Finansowanie dla Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina zapewnione

2011-01-13 14:46
Korczowa Dolina
Autor: Mediadem

Inwestor Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina sfinalizował umowę o finansowaniu budowy pierwszego obiektu Hali Kijowskiej. Budowa wielofunkcyjnego kompleksu na Podkarpaciu będzie finansowana przez Bank BPS S.A. z Przemyśla. Właściciel Centrum Dystrybucji, Korczowa Dolina Sp. z o.o. 11 stycznia 2011 r. podpisał umowę finansowania inwestycji.

Realizację pierwszej fazy inwestycji - Hali Kijowskiej - zapewni przemyski Bank BPS S.A.
- Pozyskanie finansowania jest ważnym etapem w całościowej realizacji inwestycji, zapewni jej odpowiednie tempo. Zawarta umowa jest dowodem na zaufanie Banku dla danych przedstawionych w biznesplanie inwestycji - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes zarządu Korczowa Dolina Sp. z o.o.

Pierwsza transza kredytu została już uruchomiona, a kolejne będą wypłacane zgodnie z przyjętym harmonogramem finansowania. Dotychczas inwestycja Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina była realizowana ze środków własnych inwestora. Całkowita wartość inwestycji, której otwarcie w pierwszej fazie planowane jest wiosną 2011 r., wynosi 150 mln zł.

Zobacz koniecznie: Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Korczowej Doliny

16 listopada 2010 roku, wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod inwestycję, rozpoczęła się budowa Hali Kijowskiej w ramach inwestycji Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina, największego centrum dystrybucyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 m2 powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2200 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. Wśród najemców znajdą się krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, budowlanej, meblowej, motoryzacyjnej oraz innych. W bezpośredniej strefie zasięgu Centrum Dystrybucji mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Centrum powstaje 2,5 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 i głównym szlaku komunikacyjnym, łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą, w strefie ruchu bezwizowego. Korzystne położenie inwestycji przy węźle komunikacyjnym "Korczowa", budowanej autostrady A4 oraz dogodny układ bezpośrednich szlaków przejazdowych, zapewni komfortowy dojazd klientom ukraińskim i polskim do Centrum.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej