FAST FORWARD GDAŃSK

2007-06-22 15:49
Plan drogi
Autor: brak danych

Spotkanie, które odbyło się 15 czerwca 2007 r. w Gdańsku, było okazją do bliższego poznania blisko półmilionowej aglomeracji, gdzie od lat odbywają się międzynarodowe spotkania, a także organizowane są ważne przedsięwzięcia i wydarzenia. Podczas III Konferencji na temat możliwości inwestycyjnych metropolii gdańskiej uczestnicy poznali między innymi największe planowane i realizowane projekty, które podniosą atrakcyjność miasta.

Projekty infrastrukturalne

  • Projekt drogowy
  • Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej (modernizacja i budowa sieci torowisk tramwajowych, zakup tramwajów i autobusów)
  • Program przeciwpowodziowy dla Gdańska
  • Inteligentny System Sterowania Ruchem
  • Rozbudowa trójmiejskiej sieci ścieżek rowerowych

 

 

 

 

 

Projekty sportowo-turystyczne

  • Baltic Arena
  • Rozbudowa Molo na Zaspie
  • Kolej linowa na Górę Gradową
  • Hala widowiskowo-sportowa

Projekty kulturalno-rozwojowe

  • Centrum Solidarności wraz z Centrum Konferencyjno - Wystawienniczym
  • Hewelianum-Planetarium
  • Europejskie Centrum Spotkań "Twierdza Wisłoujście"

Oraz wiele innych: Deepwater Container Terminal, Centrum Dystrybucyjne ProLogis, czy Galeria Bałtycka.
Gdańsk jest również jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Dane ekspertów z tej branży (Instytut Turystyki w Warszawie) wskazują, że liczba turystów przekroczy w 2007 roku 1,7 mln osób, z czego 700 tys. stanowić będą goście z zagranicy. Tak optymistyczne wyniki, stwarzają dogodne warunki do lokalizowania w mieście kolejnych inwestycji związanych z branżą hotelarką. W chwili obecnej na różnym etapie realizacji jest siedem nowych hoteli (zarówno klasy turystycznej, jak również obiekty 4- i 5-gwiazdkowe).
Spotkanie zorganizowała firma Media Conference.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej