Fasada z fasonem

2007-04-05 11:49

Frontowa ściana budynku może być ozdobna lub efektowna, przez co spełnia funkcje reprezentacyjne wobec całego gmachu - tyle o fasadzie encyklopedia. Te najpiękniejsze i wykonane z wysokiej jakości materiałów będą nagrodzone podczas organizowanego przez Baumit konkursu na Fasadę Roku.

- Celem przedsięwzięcia jest zmotywowanie wykonawców, projektantów i inwestorów do tego, by szczególnie dbali o połączenie inwencji twórczej z najlepszymi produktami budowlanymi i tym samym upiększali nasze otoczenie - mówi Aleksandra Witkowska, asystentka Zarządu ds. Marketingu Baumit. Konkurs zostanie rozstrzygnięty za kilkanaście miesięcy, a zgłoszenia będą przyjmowane już od końca marca.

Prace, w postaci zdjęć i dokumentacji, można zgłaszać przez cały rok. Jury, złożone z wybitnych architektów oraz przedstawicieli mediów branżowych, przyzna nagrody pieniężne w następujących kategoriach: nowy budynek, budynek po rekonstrukcji i adaptacji, obiekt po renowacji oraz dom jednorodzinny. Dodatkowo swoją nagrodę przyzna publiczność, która będzie mogła głosować w internecie. Na potrzeby konkursu została bowiem stworzona strona internetowa www.fasadaroku.pl, gdzie prezentowane będą konkursowe dzieła.

Atrakcją towarzyszącą całej akcji jest konkurs skierowany tylko do studentów architektury, pod hasłem "Fasada Roku Student". Przedsięwzięcie rusza w semestrze zimowym 20007/2008.

Uroczysta gala, na której nastąpi wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu 2008 roku. Do tego czasu akcja promocyjna będzie prowadzona w mediach branżowych, a także na uczelniach wyższych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Architektów Polskich i Fundacja Twórców Architektury. Patroni medialni to m.in. Murator i Architektura Murator.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej