EURO 2012 - Szanse i Bariery

2007-11-09 16:12

W związku z organizacją w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r., Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców podpisały porozumienie powołujące Koalicję Polskich i Ukraińskich Pracodawców na rzecz EURO 2012. Pierwszym przedsięwzięciem Koalicji, które ma usprawnić przygotowania do tego sportowego wydarzenia jest konferencja EURO 2012 - Szanse i Bariery, która odbędzie się 29 listopada 2007 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Celem konferencji będzie zaprezentowanie poszczególnych projektów inwestycyjnych niezbędnych do realizacji EURO 2012, przedstawienie zaawansowania prac przygotowawczych rządowych komitetów organizacyjnych, jak również działań realizowanych przez samorządy miast, w których planowane są rozgrywki. Zostanie także przedstawiona lista oczekiwań i wymagań związanych z przeprowadzeniem rozgrywek zgodnie z wymogami UEFA, sporządzoną przez Krajowe Federacje Piłkarskie Polski i Ukrainy. Pragniemy również zaprosić i wykorzystać doświadczenie przedstawicieli firm, które uczestniczyły w realizacji podobnych projektów sportowych w innych krajach Europy.

Poprzez konferencję Koalicja Polskich i Ukraińskich Przedsiębiorców chce doprowadzić do bezpośredniego spotkania przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami związanymi z EURO 2012 i komitetów organizacyjnych. Bezpośredni kontakt środowisk biznesowych i decydentów może przyspieszyć rozpoczęcie procesów inwestycyjnych związanych z tym sportowym wydarzeniem. Chęć udziału w konferencji zadeklarowali już inwestorzy zagraniczni, którzy uczestniczyli w realizacji projektów tj.: igrzyska olimpijskie w Barcelonie, budowa stadionu Wembley w Londynie, a także osoby odpowiedzialne za organizację między innymi regat o Puchar Ameryki, czy też przedstawiciele komitetu starającego się o prawo do organizacji olimpiady w Madrycie w 2016 r.

Celem konferencji EURO 2012 - Szanse i Bariery nie jest pokazywanie animacji komputerowych prezentujących ambitne plany, ale merytoryczna dyskusja o konkretnych zadaniach do wykonania, warunkach ich realizacji, źródłach i skali możliwego finansowania. Udział w w/w konferencji potwierdzili już Prezydenci i Merowie polskich i ukraińskich miast - organizatorów imprezy. Mowy powitalne wygłoszą: Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich - Andrzej Malinowski, Prezydent Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Pracodawców - Anatolij Kinach oraz Prezes Giełdy Papierów Wartościowych - Ludwik Sobolewski. W programie konferencji przewidziane są wystąpienia przedstawicieli rządów Polski i Ukrainy, prezesa PZPN Michała Listkiewicza, Grigorija Surkisa - szefa Federacji Piłki Nożnej Ukrainy, a także przedstawiciela UEFA. Częścią konferencji będą także panele dyskusyjne. W pierwszym z nich o planach inwestycyjnych miast - organizatorów EURO 2012 opowiedzą prezydenci tych miast. Kolejne panele dyskusyjne dotyczyć będą obszarów takich jak: europejskie doświadczenia w organizacji dużych imprez sportowych, stadiony, centra pobytowe i obiekty towarzyszące, infrastruktura transportowa, teleinformatyczna, skuteczne inwestycje infrastrukturalne. Gospodarzami i moderatorami paneli będą znani przedsiębiorcy zarówno z Polski jak i zagranicy.

Program konferencji EURO 2012 - Szanse i Bariery

EURO 2012 - Szanse i Bariery
Autor: Ministerstwo Sportu i Turystyki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej