EURO 2012 - Szanse i Bariery

2007-11-09 16:12

W związku z organizacją w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r., Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców podpisały porozumienie powołujące Koalicję Polskich i Ukraińskich Pracodawców na rzecz EURO 2012. Pierwszym przedsięwzięciem Koalicji, które ma usprawnić przygotowania do tego sportowego wydarzenia jest konferencja EURO 2012 - Szanse i Bariery, która odbędzie się 29 listopada 2007 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Celem konferencji będzie zaprezentowanie poszczególnych projektów inwestycyjnych niezbędnych do realizacji EURO 2012, przedstawienie zaawansowania prac przygotowawczych rządowych komitetów organizacyjnych, jak również działań realizowanych przez samorządy miast, w których planowane są rozgrywki. Zostanie także przedstawiona lista oczekiwań i wymagań związanych z przeprowadzeniem rozgrywek zgodnie z wymogami UEFA, sporządzoną przez Krajowe Federacje Piłkarskie Polski i Ukrainy. Pragniemy również zaprosić i wykorzystać doświadczenie przedstawicieli firm, które uczestniczyły w realizacji podobnych projektów sportowych w innych krajach Europy.

Poprzez konferencję Koalicja Polskich i Ukraińskich Przedsiębiorców chce doprowadzić do bezpośredniego spotkania przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami związanymi z EURO 2012 i komitetów organizacyjnych. Bezpośredni kontakt środowisk biznesowych i decydentów może przyspieszyć rozpoczęcie procesów inwestycyjnych związanych z tym sportowym wydarzeniem. Chęć udziału w konferencji zadeklarowali już inwestorzy zagraniczni, którzy uczestniczyli w realizacji projektów tj.: igrzyska olimpijskie w Barcelonie, budowa stadionu Wembley w Londynie, a także osoby odpowiedzialne za organizację między innymi regat o Puchar Ameryki, czy też przedstawiciele komitetu starającego się o prawo do organizacji olimpiady w Madrycie w 2016 r.

Celem konferencji EURO 2012 - Szanse i Bariery nie jest pokazywanie animacji komputerowych prezentujących ambitne plany, ale merytoryczna dyskusja o konkretnych zadaniach do wykonania, warunkach ich realizacji, źródłach i skali możliwego finansowania. Udział w w/w konferencji potwierdzili już Prezydenci i Merowie polskich i ukraińskich miast - organizatorów imprezy. Mowy powitalne wygłoszą: Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich - Andrzej Malinowski, Prezydent Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Pracodawców - Anatolij Kinach oraz Prezes Giełdy Papierów Wartościowych - Ludwik Sobolewski. W programie konferencji przewidziane są wystąpienia przedstawicieli rządów Polski i Ukrainy, prezesa PZPN Michała Listkiewicza, Grigorija Surkisa - szefa Federacji Piłki Nożnej Ukrainy, a także przedstawiciela UEFA. Częścią konferencji będą także panele dyskusyjne. W pierwszym z nich o planach inwestycyjnych miast - organizatorów EURO 2012 opowiedzą prezydenci tych miast. Kolejne panele dyskusyjne dotyczyć będą obszarów takich jak: europejskie doświadczenia w organizacji dużych imprez sportowych, stadiony, centra pobytowe i obiekty towarzyszące, infrastruktura transportowa, teleinformatyczna, skuteczne inwestycje infrastrukturalne. Gospodarzami i moderatorami paneli będą znani przedsiębiorcy zarówno z Polski jak i zagranicy.

Program konferencji EURO 2012 - Szanse i Bariery

EURO 2012 - Szanse i Bariery
Autor: Ministerstwo Sportu i Turystyki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej